Evdeki Parçalarla Renk Kombinasyonu Nasıl Yapılır?

Evdeki Parçalarla Renk Kombinasyonu Nasıl Yapılır?

Kıyafetlerde Renk Uyumu Nasıl Yapılır

Dolaptaki parçalarla her gün farklı görünümler yansıtmak mümkün. Sezonun trend renk birliktelikleriyle kreatif stillere adım atmak isteyenlere ipuçlarımız var.

Her kadının dolabında muhakkak bulunan belli başlı parçalarla farklı tesettür kombinler nasıl yapılır, renk kombinasyonları nasıl olmalıdır işte cevabı…

Evdeki Parçalarla Renk Kombinasyonu Nasıl Yapılır

‘Denim On Denim’ İle Marin Birliktelikler

Denim üzeri denim dikkat isteyen ama başarıldığında farklı havasıyla dikkatleri üzerine çeken bir birliktelik. Sezonun trend cool denim ceketleriyle buluşacak denim etekler birçok kadının dolabında vardır. Bu iki parçayı ise bütünleyecek en basic beyaz tişörtlerinizi seçin. Çizgilerinizle uyum oluşturacak beyaz sneaker ya da sandaletlerle bütünlük yakalayın. Mavi beyaz çizgili tişört seçtiyseniz koyu mavi şallar, beyaz sırt çantaları kullanın. Dolapların en temel parçalarıyla yüksek modayı yakalamanın keyfine varın.

Evdeki Parçalarla Renk Kombinasyonu Nasıl Yapılır

Etek – Gömlekle Ton Sür Ton Buluşması

Dolabınızdan aynı rengin tonlarında olan bir etek ve bir gömlek seçin. Örneğin, sportif koyu yeşil eteğinizi rahatlığıyla dolabınıza girmeyi başaran açık yeşil gömleğinizi kombinleyin. Bu iki toprak renginde kreme kaçan bir şalı kullanın. Kahveden yeşile yeşilden de sarıya olan geçişin yakalamak için çanta ve ayakkabılarınızda güneşin enerjik tonunu seçin. Yüksek modanın sevileni ton sür ton akımla şıklığı eldeki parçalarla ulaştınız bile.

Evdeki Parçalarla Renk Kombinasyonu Nasıl Yapılır

Her Kadının Bir Monokrom Günü Olmalı

Siyah ve beyazın büyük buluşması monokrom stilinin baş tacı. Her kadının dolabında siyahlar beyazlar geniş bir yer topluyor. Öyleyse yaz – kış bu ikiliyi ayırmadan şıklığa ulaşmak kaçınılmaz. Haftada bir günü monokrom stilinize ayırın. Dolabınızdan en sevdiğiniz siyah parçayı beyazlarla kombineyin. Siyah salopet elbisenizi beyaz gömlekle, beyaz fırfır eteğinizi siyah gömlekle ve tabi ki uyumu bozmayacak siyah – beyaz çanta ve ayakkabılarla tamamlamayı unutmayın.

Evdeki Parçalarla Renk Kombinasyonu Nasıl Yapılır

Kontrast Renk Uyumlarıyla Şıklığı Yükseltin

Kombinlerinde kontrast renk uyumlarını kullananlar genellikle çok bilindik zıtlıklar kullanıyor. Siyaha kırmızıyı, turuncuya yeşili uydurmak artık çocuk oyuncağı. Peki sezonun beklenmedik renk kombinasyonlarıyla dolaptaki alışılmış parçaları alışılmadık yapmaya ne dersiniz? Dolaplardan maviler yeşiller asla eksik olmazken bu zıtlığı kullanmaya hazırlanın. Çok sevdiğiniz lacivert pileli eteğinizi çok sevdiğiniz yeşil ceketinizle kombinleyin mesela. Üçlü bir zıtlık içinse sarı iyi seçenek olacak.

Evdeki Parçalarla Renk Kombinasyonu Nasıl Yapılır

Beyaz Parçalara Desenli Şallarınızı Kombinleyin

Tesettürlü kadınların minimalist kombinlerinde yeni yükselen dolaplardan çıkıyor. Tüm beyaz kıyafetlerinizi önünüze alın ve baştan aşağı kombinleyin. İster beyaz bir elbise, ister beyaz etek beyaz gömlek, isterseniz de beyaz pantolonla beyaz tuniğinizi bir araya getirin. Bu görünüme ise her kadının mutlaka başörtü çekmecesinde yer alan desenli eşarp ya da şalı eşlik etsin. Beyazın üstünde tek başına rol alacak desenli eşarp / şallar yıldızlaşacak. Çantalarınızı ya da boynunuza bağlayacağınız fularınızı da başörtünüze uydurmaya çalışın. Dolaplardaki parçalarla zarif ve şık nasıl olunur bir kere daha kanıtlayın.

Moda Editörü Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir