Evde Spor Yapmanın Kolay ve Eğlenceli Yolu

Evde Spor Yapmanın Kolay ve Eğlenceli Yolu

Evde Spor Yapmanın Kolay ve Eğlenceli Yolu

Kış mevsiminin rehaveti başkadır. O soğuk havalarda insanın canı günlük işlerini bile yapmayı istemez. Kahve-battanite-kitap ya da kahve-battaniye-film üçlemelerinin moduna girmek varken kim kalkıp spor salonuna gidecek, spor yapacak da hem vücut ağırlığını hem de vücudun fitness düzeyini koruyacak? Soğukta, yağmurda dışarıda spor yapmak zaten çok mümkün değil. Spor salonuna gitmemek için de hemen hemen her gün için bir bahane üretmek çok kolay. Eve koşu bandı, bisiklet gibi spor aletleri almak hem maliyetli gelebilir hem de çoğu evde yer sıkıntısı yaratabilir. Ee ne yapalım o zaman? Bütün kışı evden işe işten eve gidip, yatarak mı geçirelim? Sonra bahar geldiğinde vay efendim ben niye bu kadar aldım, az biraz yürüyorum hemen tıkanmaya başlıyorum cümlelerini anlaşmış gibi herkesten duymaya başlıyoruz. Bu kış o kışlardan olmasın. Sizleri çok kolay ulaşabileceğiniz, evinizin istediği odasına kurulabilen, hiçbir maliyeti olmayan bir spor salonuyla tanıştıracağım. Artık bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon olmayan ev yok. Bunların kullanılabilir hale gelmesi için internette aktif olarak kullanılıyor. O zaman youtube’a giriyoruz ve ‘walk at home’ yazıyoruz. Karşımıza şöyle bir sayfa çıkıyor.

Evde Spor Yapmanın Kolay ve Eğlenceli Yolu

Bunlardan istediğimiz birini seçiyoruz. Özellikle 45 dk civarı olanları tavsiye ediyorum. Video İngilizce ancak bizim konuşulanları anlamamıza gerek yok. Gördüğümüzü yapmamız yeterli. Video ısınma hareketleriyle başlıyor, tempo yavaş yavaş artırılıyor ve sonunda soğumayla bitiyor. Hem çok eğlenceli hem de kendi evinizde televizyon izlerken bile yapabilirsiniz. Ayrıca çoğu zaman ısınma ve soğuma süresi ve hareketleri düzgün ayarlanamıyor. Ve sakatlanmalara yol açıyor. Program, bu problemi ortadan kaldırıyor.

Evde Spor Yapmanın Kolay ve Eğlenceli Yolu

Aerobik egzersiz yapmanın çok kolay ve çok eğlenceli bir yolu bir tık ötemize yerleştirilmiş. Teknoloji madem takip edemediğimiz bir hızda gelişiyor hem buna ayak uydurmalıyız hem de nimetlerinden faydalanmalıyız.
Kışı sporsuz geçirmenize izin vermeyeceğim. Bahaneleri ortadan kaldırmak bizim işimiz. Bu program birçok bahanemizi ortadan kaldırdı. Eğer hala spor yapmamak için bahaneniz varsa bana yazın, onları da ortadan kaldıralım. Sağlıklı yaşamak ve yaşlanmak istiyorsak spor yapmak zorundayız. Başka alternatifimiz yok.

Sağlıkla kalın.

Daha sağlıklı bir yaşam için profesyonel destek almak isterseniz humeyraekiz@hotmail.com ‘a e-posta gönderebilirsiniz.

Yorumlar

“Evde Spor Yapmanın Kolay ve Eğlenceli Yolu” için bir cevap

  1. sanem dedi ki:

    tşk 🙂 hemen aboneler arasına eklıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir