Evde Hem Zamanı Değerlendirip Hem de Keyif Alabileceğiniz 5 Hobi

Evde Hem Zamanı Değerlendirip Hem de Keyif Alabileceğiniz 5 Hobi

Evde Yapabileceğiniz Hobiler

Hafta sonu kısıtlamaları devam ederken ev şartlarında yapabileceğiniz aktiviteleri sizler için bir araya getirdik. Mum ya da seramik vazo yaparak hem elinizi oyalayın hem de evinizi şık dekoratif ürünlerle süsleyin. Kendinize, sevdiklerinize örgü örün ya da 1000 parça puzzle birleştirin. Kendin yap projelerine de göz atmayı unutmayın. İşte  size evde hem zamanı değerlendirip hem de keyif alabileceğiniz 5 hobi…

Evde Mum Yapımı (Mum Fitili ve Soya Wax)

TT Mum Fitili
Cageartstudio Soya Wax

Evde Mum Yapın

Evde mum yapmak için ihtiyacınız olan üç malzeme var. Birincisi ana malzeme olan soya wax, mum fitili ve dekoratif bir kavanoz, bardak vs… Dilerseniz gıda boyası ile renklendirip, kurutulmuş çiçeklerle dekore edebilir, esans ekleyerek kokulu mumlar da yapabilirsiniz.

İlk olarak soya wax’ı bir tencerenin içerisine ekleyip, orta-kısık ateşte sürekli karıştırarak eritin. Ana malzeme hala sıcakken fitili bir miktar erimiş muma bulayıp, kullanacağınız kavanozun dibine yapıştırarak sabitleyin. Eriyen mumu kavanoza dökerken fitili dik bir şekilde tutun ve çekmemeye özen gösterin. En iyi sonucu almak için hazırladığınız mumu oda sıcaklığında soğutun. Mumunuz tamamen soğuduğunda 1 cm kadar fitil kalacak şekilde varsa fazla olan kısmını kesin.

Kendin Yap Terrarium Hazırlama Projesi

Kendin Yap Projelerine Göz Atın

Kendin yap projeleri yapmak yalnızca paradan tasarruf etmenizi sağlamaz aynı zamanda yaratıcı yönünüzü de açığa çıkartır. Evinizde değiştirmek ya da yenilemek istediğiniz alanlar varsa harekete geçmenin tam sırası! Kendin yap projeleri için sitemizde pek çok çeşitli fikir bulabilirsiniz.

Örgü Örmek

Kendinize ya da Sevdiklerinize Örgü Örün

İki örgü şişi ve bir iple ister kendinize ister sevdiklerinize örgü örün. Hem keyifli ve verimli bir vakit geçirir hem de ortaya el emeği göz nuru bir ürün çıkar.  İşte size kolayca yapabileceğiniz, eğer elinizde yoksa malzemelerini de alışveriş sayfamızdan bir tıkla satın alabileceğiniz atkının örülüşü…

Nako El Örgü İpi - Kartopu Örgü Şişi

Nako Örgü İpi
Kartopu Örgü Şişi

Orta kalınlıkta örgü ipi ve 5 numara şiş ile 30 adet ilmek atarak örgüye başlayın. Sonra haroşa yani hep aynı yöne örmek şartıyla 100 cm kadar örün. Bu model hem ön hem de arka tarafın yani her iki tarafında aynı örgü tekniği ile örülmesi ile oluşuyor. En sonunda atkınızı biraz daha keyifli bir hale getirmek için kalan yününüzden 15 cm uzunluğunda parçalar kesin ve atkının ucuna takarak püskül yapın. Dilerseniz atkınızı 2 farklı renkte yün kullanarak örün.

1000 Parça Puzzle

Nova Puzzle
Ks Games Puzzle

Yapboz Yaparak Beyin Gücünüzü Geliştirin

Yapboz yapmak, ciddi bir beyin gücü gerektirir. Enerjinizi yapbozlara harcamak, stresli düşüncelerden uzaklaşmak için de birebirdir. Düzenli olarak yapboz yaparak hem stres atın hem de beyninizin genç kalmasını sağlayın. Alışveriş sitemizden bir tıkla satın alacağınız 1000 parça yapbozlar manevi yönünüze da artı kazanım sağlayacak.

Kil Hamurundan Vazo

Das Collection Seramik Hamuru

Seramik Hamurundan Vazo Yapın

Her ortama uyum sağlayacak dekoratif vazo yaparak evde zamanın keyfini çıkarın. Bu aktivite kendinizi daha sakin ve daha mutlu hissetmenizi sağlayacak. İşte en kolayından evde seramik vazo yapımı…

Bir top kili tezgah üzerinde oklava-merdane yardımıyla istediğiniz kalınlığa getirin. Keskin bir bıçak ve cetvel kullanarak dikdörtgen olacak şekilde kenarlarını kesin. Kalan parçaları daha sonra kullanmak üzere kurumaması için bir poşete koyarak kaldırın. Silindir şeklindeki pürüzsüz bir  şişeyi streç folyo ile sarıp, açtığınız kilin üzerine yerleştirin. Şişenin etrafına kili sarıp, iki ucu birbirine getirin. Fazla kısmı yine kesip, poşete koyun. Parmak uçlarınızı arada suyla ıslatıp, dikiş boyunca ilerleyerek bağlantı noktasının pürüzsüz olmasını sağlayın. Poşete koyduğunuz kalan kili tabak boyutunda tekrar açıp, hazırladığınız silindiri üzerine yerleştirin ve çevresini işaretlemek için bir kürdan ya da şiş kullanın. Kenarlarında ki fazlalıkları kesip, yine parmak uçlarınızı ıslatarak birleştirin. 1-2 gün kuruması için bekleyin.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir