Evde Bahar Havasını Hissedin!

Evde Bahar Havasını Hissedin!

Evde Bahar Temizliği ve Değişikliği

Havalar daha tam ısınmasa da bahar geldi ve bütün hanımları bir bahar temizliği telaşı sardı. Evdeki soğuk kış havasını değiştirmek, bahar esintilerini hissetmek ve biraz da değişiklik için gelin kolları sıvayıp, neler yapabileceğimize bir bakalım?

  • Eve yeni bir hava estirmek için; her şeyi yerine yerleştirip fazlalıklardan kurtulun!

Size gerekmeyen, boşuna yer kaplayan kullanmadığınız aksesuar ya da mobilyaları kaldırarak, hem mekanı ferahlatmış olursunuz hem de onları temizlemeye harcadığınız vakit size kalır.

  • Hayat enerjisini artırmak için mobilyaların yerini değiştirin!

Mobilyaların yerini değiştirdiğiniz zaman sadece odanın havası değişmez sizin de havanız ve ruh haliniz olumlu yönde bir değişiklik gösterir. Ama değişikliği yapmadan önce dikkat etmeniz gereken ayrıntılar var. Değiştireceğiniz eşyaların ve koymak istediğiniz yerin ölçülerini alın eğer oraya uymaz ya da sığmazsa hem değişiklik yapamamış hem de boşuna yorulmuş olursunuz.

  • Aydınlatma önemli!

Işıklandırmayı yaparken dikkatli olmalısınız. Evinizde canlı bir hava ya da sakin bir ortam, hangisini istiyorsanız mobilya ve duvarların da rengini göz önünde bulundurarak lambalar seçmelisiniz.

Evde Bahar Temizliği ve Değişikliği

  • Eski mobilyalarınızı yenileyin!

Evinizin havasını değiştirmenin bir yolu da mobilyaları yenilemek. Yenilemek derken yeni mobilya almaktan bahsetmiyoruz tabi ki. Evdeki yemek masanızı boyatabilir, eskiyen ya da görüntüsünden sıkıldığınız gardıropları, ayakkabılıkları renkli duvar kağıtları ile yenileyebilirsiniz.

  • Dekoratif aksesuarlar olmazsa olmaz!

Evde büyük dokunuşlar yapamadıysanız bahar havasını yaşamanız için bir şansınız daha var. İçi deniz taşları, renkli misketler ya da kabuksuz kestane ile dolu cam vazolar, resim çerçeveleri ve tablolar, dekoratif mumlar sayesinde küçük dokunuşlarla odanızı yenileyebilirsiniz. Baharla birlikte evinizi saksı çiçekleriyle de renklendirebilirsiniz.

  • Koltuklarınızın üzerine serdiğiniz örtüleri ve dekoratif yastıkları değiştirin!

Hem koltuklarınızı korumak hem dekoratif amaçlı kullandığınız kılıf ya da örtüleri küçük bütçelerle alabileceğiniz gibi elinizden geliyorsa kendiniz de dikebilirsiniz. Dantel, boncuk ya da kurdele ile süslediğiniz dekoratif yastıklarınız, bahar havasını evinize taşıyacak.

Yorumlar

“Evde Bahar Havasını Hissedin!” için bir cevap

  1. […] Yılın dekorasyon trendleri ile evinizde bahar detoksu yapmanın şimdi tam zamanı. Daha önce bahar temizliği ile ilgili sizlere pratik fikirler vermiştik şimdi ise ufak dekorasyon hileleri ile evinizin […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir