Ev ve Uyku Giysisi Olarak Tasarlanan Kışlık Pijama Takımları

Ev ve Uyku Giysisi Olarak Tasarlanan Kışlık Pijama Takımları

Artış Collection Desenli Pijama - Lingabooms Kadife Pijama Takımı

Ev ve uyku giyiminin vazgeçilmezi olan pijama takımları yıllardır en rahat ve en dinlendirici tekstil ürünlerinin başında geliyor. Akşam eve döndüğünde günün yorgunluğunu üzerinden atmak ve rahat kıyafetler içinde evinin tadını çıkartmak isteyenlerin tercihi pijamalardan yana oluyor. Çünkü pijamalar her yönüyle ev içinde rahat bir şekilde dolaşmanıza olanak sağlıyor. Evde huzurlu, keyifli bir gün ve gece geçirmek için pijama seçimi nasıl olmalı? Kışın hangi pijamaları tercih etmeli? Sezonun öne çıkan pijama modelleri neler? İşte bütün bu soruların cevapları yazının devamında…

Artış Collection İkili Pijama Takımı

Artış Collection Bej Pijama Takımı
Artış Collection Bordo Pijama Takımı

Pijama Seçimi Nasıl Olmalı?

  • Pijama takımı seçilirken rahat ve hava alan materyalden yapılmış olmasına dikkat edilmeli.
  • Uzun saatler giyildiği için terletmeyen ve tene rahatsızlık vermeyen kumaştan seçilmesi önemli.
  • Her pijamanın kesimi ve ölçüsü farklı olabileceğinden -en uygun bedeni- deneyerek almalı.
  • Mevsime göre tercih yapılmalı; kış aylarında kadife, polar, kalın penye pijamalar daha kullanışlı olurken yaz aylarında terletmeyen kumaşlar tercih edilmeli.
  • Model kadar pijamanın verdiği rahatlık hissi ön plana alınmalı.

Lingabooms Haki İkili Pijama Takımı

Lingabooms Yeşil Pijama Takımı
Lingabooms Haki Pijama Takımı

Kışın Hangi Kumaşı Seçmeli?

Kışlık pijamalarda aranılan kriterler; uygun kumaş, doğru form ve giyimine hayatının her alanında olduğu gibi ev ortamında da dikkat eden stil sahibi kadınların olmazsa olmazı ise tasarımlarıyla öne çıkan şık pijama takımları… Uygun kumaş deyince akla, vücudu ideal sıcaklık seviyesinde tutan aynı zamanda kaşınma, batma gibi sorunlara yol açmayan ürünler geliyor. Doğru form ise ne vücudu sıkıp, rahatsız etmeli ne de gereğinden fazla bol durarak salaş bir görünüme bürünmeli.

Kışlık uyku ürünlerinin seçiminde üşümek veya terlemek arasında tercih yapmak zorunda da değilsiniz. Uygun ve kaliteli kumaşları seçerek gece boyu vücudu optimum sıcaklık seviyesinde tutmanız mümkün. Bu konuda dikkat edeceğiniz husus, kumaş seçimi. Kışın sık tercih edilen kumaş türleri polar ve kadifeler oluyor.

Ladymina Pijama Modern Pijama Takımı

Ladymina Baskılı Pijama Takımı
Ladymina Çizgili Pijama Takımı

Polar içerikli uyku ürünleri sıcak tutmanın yanı sıra hava transferine izin veren yapılarıyla aşırı terlemeye engel olurken yumuşak dokusuyla da konforu üst seviyede tutuyor. Dayanıklı olmaları, ütü gerektirmemeleri, çekme yapmamaları ve çabuk kuruyabilmeleri polar pijama tercihinde etkin rol oynuyor.

İpek, yün, rayon, naylon gibi çeşitli liflerden elde edilen kadife pijamalar ise sıcak tutmaları ve yumuşak yapılarıyla kış gecelerinde huzurlu uykuyu garanti altına alıyor. Kadifenin ışıltılı görünümü estetik açıdan da beklentileri tatmin ediyor.

Kışlık uyku ürünleri için viskon içerikli alternatifler yüksek bir nem alma oranına sahipken, pamuklu modeller nefes alabilen dokusuyla yaz mevsimi kadar kış aylarına da uyum sağlıyor. Kışlık pijama kumaşlarının içeriğinde yer alan polyester ise  hafif, yumuşak ve esnek özellikleri ile daha kullanışlı ve dayanıklı ayrıca leke de tutmuyor.

Şahinler Siyah Pijama Takımı

Şahinler Baskılı Pijama Takımı
Şahinler Kapüşonlu Pijama Takımı

Evdeki Şıklık

Şıklığından ödün vermeden pijama rahatlığını yakalamak isteyenlerin dolabında yerini alacak tasarımlar son derece kaliteli ve insan vücuduna en sağlıklı biçimde temas eden kumaşlarla hazırlanıyor. Huzur ve güvenle giyebileceğiniz ve cildiniz için de sağlık açısından uygun olacak yumuşacık pijamalar kaşındırmayan kumaşı, sıkmayan yapısı ve esnek kumaş özellikleriyle evlerinizdeki rahatlığınızı arttıracak ve sizleri ertesi güne dinlenmiş ve rahatlamış bir şekilde hazırlıyor. Sizde birbirinden farklı desen, renk ve tasarımlardaki pijamalar ile evde kendinizi şımartın.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir