Ev Tekstili ve Dekorasyonunun Haute Couture Adresi: D-Home

Ev Tekstili ve Dekorasyonunun Haute Couture Adresi: D-Home

Ev Tekstilinin Haute Couture Adresi D Home

İstanbul’un en hareketli semtlerinden biri olan Bağdat Caddesi’nde konumlanan D-Home, %100 pamuk & keten kumaşları, el emeği ürünleri ve özel tasarımları ile haute couture hizmet veriyor.

Sezon trendlerini YesilTopuklar.com’a anlatan D-Home’un kurucusu Dilek Ülke, “Son yıllarda eskiye dönüş var. Danteller, çiçekli baskılar ve nakışlara yeniden merhaba demeye hazırız.” diyor. Sezonun trendlerini ve yeniliklerini kendisinden dinledik.

Ev Tekstilinin Haute Couture Adresi D Home

Öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz? Dilek Ülke kimdir?

Dilek Ülke: 1960 İstanbul doğumluyum. Avusturya Lisesi mezunuyum, evliyim ve bir oğlum var.

Ev tekstil ve dekorasyonuna olan ilginiz nereden geliyor? Başlangıç hikayenizden biraz bahseder misiniz?

Eskiden beri çeyiz ürünlerine merakım vardı. Anneannemden kalan antika altın sırmalı, ipekli örtüler ve daha fazlasını evimde zevkle kullanıyorum. Evliliğimin ilk yıllarında hobi olarak örtüler, yatak takımları vs. diktirip eşe-dosta satmaktan büyük keyif alıyordum. Uzunca aradan sonra oğlum büyüyüp liseye başlayınca 2008 yılında tekrar ev tekstili yapmaya karar verdim. Yine ilk olarak bir mağaza açmadan taleplere göre satışlar yapmaya başladığım işimi sonrasında 2012 yılında açtığım mağazamda devam ettiriyorum.

Ev Tekstilinin Haute Couture Adresi D-Home

Ürünlerinizin çeşitliliği ve tasarım süreçlerinden bahseder misiniz?

Ürünlerimi tasarlarken önce benim beğenmem gerekiyor. Beğenmediğim bir şeyi asla satamam. Yurt dışı fuarlardan son trendleri takip ederek kendi zevkimi de katarak ortaya çıkardığım ürünlerin çoğunluğu tekstil, az bir kısmı da aksesuardan oluşuyor. Tekstiller yatak, banyo, masa, bebek takımları. Diğerleri de gümüş kaplamadan oluşan aksesuarlar.

“D-Home’un farkı kumaş ve işçiliğinin üstün kalitesi…”

Ev Tekstilinin Haute Couture Adresi D Home

D-Home ev tekstili ürünlerinin en büyük farklılığı nedir?

D-Home tekstil ürünlerinin en büyük özelliği kalitesi. Kullandığım kumaşların hepsi %100 pamuk ve % 100 keten olup Türkiye ve İtalya’dan tedarik ediliyor. Her bir parça tek tek el işçiliğiyle üretiliyor. Bizde fabrikasyon hiçbir ürün bulunmaz. Bir de bilindiği üzere birçok doğal iplik dokuma, yıkandığı zaman çeker. Bizim özelliğimiz dikişten önce kumaşı yıkayarak çekmemesini sağlamaktır. Böylelikle ürün kullanıldığında herhangi bir şikayet gelmez. Her zaman sattığımız ürünün arkasında duran bir marka olduk.

Ev Tekstilinin Haute Couture Adresi D Home

Peki, özellikle yeni evlenecek olan çiftlere neler önerirsiniz? Her genç kızın çeyizinde olması gereken klasik parçalar mı, yoksa modern parçalar m?

Yeni evlenecek olan gençlere tavsiyem az ve öz çeyiz yapsınlar. Her Türk kızının evinde olmazsa olmaz klasik nakışlı bir takım ve daha rahat kullanabileceği dantelli veya sade şık birkaç çarşaf takımı yeterli olacaktır. Masa örtülerinde ben her zaman ketenden yanayımdır. Kolalanmış bir keten örtünün masadaki duruşu bambaşkadır.

“Gençler sade ürünleri tercih ediyor.”

Vintage trendinin yükselişi ile birlikte danteller, floral desenler ön planda tutuluyor. Bu durum ev dekorasyonuna da yansıdı mı?

Tabii ki son yıllarda biraz eskiye dönüş var. Eski danteller, çiçekli baskılar ve nakışlar yeniden moda oldu. Fakat gençler dantelden kaçıyorlar ve daha sade modelleri tercih ediyorlar.

Ev Tekstilinin Haute Couture Adresi D Home

2014-15 sonbahar kış ev tekstilindeki trendler neler?

Bu yılın ev tekstili trendi sadelikten yana. Abartılı süsleme yok. En fazla küçük bir işleme. Ancak yastık, dizüstü battaniye gibi ufak aksesuarlarda renk patlaması var. Kırmızılar, pembeler, turuncular ağırlıkta.

“Ev tekstil ürünlerini doğru seçerek ferah ortamlar oluşturmak mümkün!”

Ev Tekstilinin Haute Couture Adresi D Home

Ev dekorasyonunda yapılacak kumaş ve doku değişiklikleri ile ferah bir mekana kavuşturmak mümkün mü?

Evde yapılan her değişiklik bir ferahlama hissi yaratır. Çok desenli kumaşlardan kaçıp düz renk ve aynı ton üzerine gidilirse göz dinlenir. Bu yıl antrasit, gri, bej tonları çok görülüyor.

Ev Tekstilinin Haute Couture Adresi D Home

Nevresimler için bir dönem koyu renkler tercih ediliyordu? Peki, bu yılın favori renkleri neler?

Bu yıl nevresimlerde öncelikle beyaz, kum beji, gri tercih ediliyor.

Kişiye özel ürünler hazırlamanız da mümkün olduğunu biliyoruz. En çok nasıl taleplerle karşılaşıyorsunuz?

D-Home’un asıl işi kişiye özel çalışmak. En sık aldığımız sipariş, standart ölçülerin dışında yatak ya da masa sahibi müşterilerimizden geliyor. Bir de isim ya da baş harfler işlemeleri, tabak veya duvar kağıdının deseniyle uyumlu işlemeler sıklıkla karşılaştığımız talepler.

Ev Tekstilinin Haute Couture Adresi D Home

Son olarak stil sahibi bir ev için 3 altın kuralı soracak olsak neler ilk üçe girer?

Stil sahibi bir evin birinci kuralı kişinin kendi zevkini yansıtması. İkinci olarak seçilen tarz; örneğin klasik, minimal, provansal vs. gibi. Üçüncü olarak da dekorasyonun bütünlük sağlaması, birbiriyle uyumu.

Yeniliklerden haberdar olmak için D Home ‘u Instagram ve Facebook‘tan da takip edebilirsiniz.

D Home İletişim:

Adres: Mehmet Akif Ersoy Sokak No:2/1A Çatalçeşme/İstanbul
Tel: 0216 386 50 24

www.dhomedilekulke.com

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir