Ev İçinde ve Balkonda Tesettür Nasıl Olmalı?

Ev İçinde ve Balkonda Tesettür Nasıl Olmalı?

Ev İçinde ve Balkonda Tesettür Nasıl Olmalı

Tesettüre Her Yerde Dikkat Etmeli!

Evde Tesettür

Dinimizin hükümlerine göre kadın veya erkek vücudundan örtülmesi gereken uzuvların ev içinde de kapatılması, melaikeye karşı saygının icabı ve dini hükümlere bağlılığın örneğidir. Açılmanın hududu dinen günah sayılacak hadde varmasa bile, örtünmekte sevap vardır.

Balkonda Tesettür

Tesettürün sınırları, sokakta görecek erkekler için ayrı, balkonda iken görecek erkekler için ayrı değildir. Her iki durumda da avret olan yerler aynı ölçüde kapatılmalıdır. Bir de balkonun alt ve yan kısımları olabildiğince kapalı olmalıdır. Bu aynı zamanda İslami mimarinin de bir özelliğidir.

Balkonda başörtüsü gerdan görünecek şeklide arkadan bağlanmamalı, kollar çamaşır asarken açılmayacak şekilde uzun ya da ilikli olmalı. Gecelik, sabahlık gibi dikkat çeken süslü elbiselerle çıkılmamalıdır. Yani balkona da tesettür kurallarına uyarak çıkılmalıdır.

Yorumlar

“Ev İçinde ve Balkonda Tesettür Nasıl Olmalı?” için bir cevap

  1. eda dedi ki:

    ben kapalıyım ama balkona ve prencereye açık çıkıyorum çünkü sürekli işim oluyor balkona gir çık ikidebiir dfe balkon içn tak çıkar yapamıyorum ewde açığım çünkü .balkonda görseler günah mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir