Ev İçinde Mini Mescit Alanı Oluşturuyoruz

Ev İçinde Mini Mescit Alanı Oluşturuyoruz

Ev İçi Mescit

Ramazan’a sayılı günler kala hepimizi huzurlu bir heyecan sardı. Dört gözle beklediğimiz bu mübarek ay için şimdiden hazırlıklar başladı.

Maneviyatla dolu bir aylık okuma listeleri, kılınacak namazlar ve tüm ibadetlerle Ramazan’ı dolu dolu geçirmenin umudu içerisindeyiz. Peki bu mübarek ayda evinizde hiç kullanmadığınız küçük bir köşeyi ibadet alanı ya da ev içi küçük bir mescit olarak kullanmaya ne dersiniz?

Ev İçi Mescit

Hem gözünüze, hem ruhunuza iyi gelecek bu alan Ramazan ayı boyunca size heme eşlik edecek hem de yapmak istediğiniz tüm planlarınızı aksatma ihtimalinize karşı her an gözünüzün önünde size bakarak hatırlamanızı sağlayacak.

Ev Namaz Odası

Nereden Başlamalıyım?

Bu küçük ve huzurlu eviçi mesciti öncelikle nereye planlamak istediğinizle başlayabilirisiniz. Atıl ve kullanılmayan bir alan, salon ya da oturma alanınızın bir köşesi ya da yatak odanızda kullanmadığınız bir alan olabilir.

Evde Namaz Odası

Neler tercih etmeliyim?

Manevi bir huzur için hem konforlu hem de ruhunuza iyi gelmesini arzu ettiğiniz bu alan elbetteki kişisel zevkinize göre dizayn edilebilir ama bizim tavsiyemiz doğal tonlar ve materyaller kullanmanız yönünde olacaktır.

Namaz Odası Tasarımları

Çift taraflı hasır kilim
Şamdan
Buhurdanlık
Minare aydınlatma
Minder
Ahşap kitaplık
Doğa dokulu tablo
Uzay dokulu tablo

Hasır görünümlü bir kilim, seccade, rahat bir minder ya da küçük koltuk, kitaplık, hat sanatının yansıdığı birkaç tablo, ahşap şamdan ve mis gibi bir koku için buhurdanlık mini mescidinize yerleştirebileceğiniz bazı seçenekler arasında olabilir. Okumalarınız için rahle de tercih etmeniz doğru bir tercih olacaktır.

İbadet Odası

Eğer natural tonlarda değil de mavi, yeşil gibi farklı renklerde bir alan oluşturmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken şey hangi rengi seçerseniz seçin bu rengin en soft göz yormayan tonunu kullanmanız olacaktır.

Namaz Odası Tasarım

Namaz Odası

Tasarımlar: Gökcen Taşkın Design Studio

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir