Ev Dekorasyonunda Yer Yatağı Modası

Ev Dekorasyonunda Yer Yatağı Modası

Yer Yatağı Modası

Eskiden gündelik hayatın vazgeçilmez demirbaşları olan yer yatakları, günümüzde yerini yeni nesil bazalı ya da karyolalı yataklara bırakmış durumda. Yer yatakları ile ilgili tek hatıramız, çocukluğumuzda babaannemizin evindeki yün yataklar… Doğrusu onların da çok rahat yataklar oldukları söylenemez.

Son yıllarda en çok moda olan şeylerden başında, eskiye dair eşyaların günümüz teknolojisi ile donatılması gelmektedir. Bu sayede daha işlevsel olan bu ürünler evlerimize stil katan, dekoratif ögelere dönüşmektedir.

Yer yatakları da bu dönüşümden nasibini aldı. 2016 ev dekorasyonu trendlerinin başında yatak odalarında yer yataklarının kullanılması gelmektedir. Artık yer yatakları tamamen ortopedik, sağlıklı ve son derece şık. Siz de yatak odanızda geleneksel aynı zamanda modern bir değişiklik istiyorsanız, işe yatağınızdan başlayabilirsiniz.

Yer Yatağı Modası

Dayanıklı bir platform hazırlayın

Yer yatağı modasını evinizde denemek için, yatağınızın altına dayanıklı bir platform kurmanız gerekmektedir. Bu platform yatağınızı zemindeki tozlardan ve soğuktan koruyacaktır. Yatak odanızda doğal bir dokunuş istiyorsanız, ahşap platformları tercih edebilirsiniz.

Stilinize karar verin

Sadece yatağınızda değişiklik yapmak, yatak odanızdaki dekoratif bütünlüğü bozabilir. Bu yüzden, tamamlayıcı ögeler kullanarak yatak odanıza hakim ana bir stil kurgulayabiliriz. Yer yatağının en sık kullanıldığı Asya kültürünün, dekorasyon dokunuşlarından ilham alabilirsiniz. Doğu motifleri son zamanlarda ev dekorasyonlarında en sık tercih edilen ögeler olarak öne çıkmaktadır.

Yer Yatağı Modası

Bütünlük yakalayın

Yer yatağınıza geçiş yaptıysanız, hem kullanacağınız platformda hem de diğer aksesuarlarınızda doğal malzemeleri tercih edin. Ahşap tasarımlar ve beyaz renk, yatak odanıza ferah bir görünüm kazandırabilir. Aydınlatma için lambader yerine fenerler kullanmayı tercih edebilirsiniz. Doğu motiflerinin kullanıldığı minimalist perdeler, kilimler ve nevresimler odanıza bütünlük katacaktır.

Unutmayın, yatak odanız en mahrem alanınız. Bu yüzden, evinizin en çok özen göstermeniz gereken bölümüdür. Yatak odanızda yapacağınız her pozitif değişiklik doğrudan yaşam kalitenizi etkileyecektir.

Yazı: Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir