Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Ev Dekorasyonuna Etkili Bir Vuruş: Bakır Renk

Ev Dekorasyonuna Etkili Bir Vuruş: Bakır Renk

Bakır Renk Ev Dekorasyonu

Ev dekorasyonunda kullanılan renklerden altın ve gümüş dışındaki tüm renkler, modanın gelip geçiciliğinden nasibini almaktadır. Sezonu olmayan bu iki renge, doğru miktarda ve doğru yerde kullanmak şartıyla her dönemde evinizde yer verebilirsiniz. İhtişamın ve gösterişin sembolü olan altın ve gümüşe, son zamanlarda yeni bir renk eklendi: Bakır!

Sıcak bir esintisi olan bakır renk, ev dekorasyonunda kendine kolayca yer buldu. Gümüşü çok sade, altını çok gösterişli bulanlar için kurtarıcı bir renk olarak imdada yetişen bakır, hem küçük parçalarda hem de büyük aksesuarlarda ev dekorasyonuna etkili bir vuruş yapmış durumda. Evinizdeki hakim dekorasyon akımı hangisi olursa olsun, şık bir bakır dokunuşu ile sıcacık bir etki uyandırabilirsiniz.

Bakır Renk Ev Dekorasyonu

Kızıl ve pembenin naif birlikteliği…

Eskiden sadece sonbaharda kullanılan bakır renk, şu sıralar hem moda dünyasında hem de dekorasyonda cesur bir şekilde, sıklıkla kullanılıyor. Kızıl ve pembenin birleşimiyle ortaya çıkan bu sıcak renk, dokunduğu her yere kolayca uyum sağlıyor.

Bakırın en sık tercih edilen tonları olan; pembe altın ve vizon bakır, modern dekorasyona gösterişli bir hava katıyor. Özellikle hanımlar tarafından çok sevilen rose bakır tonu; ev dekorasyonu dışında yüzük, saat, kemer gibi aksesuarlarda da tercih ediliyor.

Bakır Renk Ev Dekorasyonu

Cesur olun ve işe koyulun…

Ev dekorasyonunuzda göze çarpar bir değişim yapmayı planlıyor ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, bakır tonlarının gücüne gözü kapalı güvenebilirsiniz. Küçük dokunuşlar sizi tatmin etmiyorsa, risk alma zamanı.

Banyonuza, bakırın egemen olduğu yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bakır küvetler, bakır çerçeveli aynalar, bakır aplikler, bakır lavabo bataryaları krem tonlarındaki tekstil ürünleri ile kombinlendiğinde ortaya çıkan görünümün kalbinizi fethedeceğine kuşku yok.

Salonunuzda bakır rengi kullanmak isterseniz, duvarlarınızın rengini değiştirebilir veya bakır bir orta sehpa ile güçlü bir değişim hazırlığına girişebilirsiniz. Sehpanızı, zarif tasarımlı, göz yormayan bakır lambaderler ile tamamlayabilirsiniz.

Bakır Renk Ev Dekorasyonu

Aksesuarlar en keyiflisi…

Büyük değişimler gözünüzü korkutuyorsa, aksesuarlarla küçük adımlar atabilirsiniz. Unutmayın, söz konusu moda ve dekorasyon olduğunda, aksesuarlar kendisi küçük etkisi büyük parçalardır.

Bakır tonlarındaki mumluklar, saksılar, duvar saatleri gördüğünüz anda kalbinizi çalabilir. Bakır tonlarını tekstil ürünlerinde de kullanabileceğinizi unutmayın. Bakır renkle döşenmiş berjerler, bakır tonlu kırlentler, halılar, fon perdeler oturma odanızda sıcacık bir fısıltıya dönüşebilirler.

Yazı: Hümeyra Yabar

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *