Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Etnospor Kültür Festivali Sona Erdi

Etnospor Kültür Festivali Sona Erdi

Etnospor Kültür Festivali

26-27-28 Ağustos tarihlerinde Küçükçekmece Bezirganbahçe’de düzenlenen Etnospor Festivali ödül töreni ve Arslanbek Sultanbekov konseriyle sona erdi.

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından organize edilen Etnospor Kültür festivali gerçekleştirilen oyunların, yarışmaların, konserlerin ardından büyük bir katılımla gerçekleştirilen ödül töreniyle sona erdi.

Etnospor Kültür Festivali

Tarihimizin ve medeniyetimizin unutulmaya yüz tutan sporlar ve kültürel zenginlikleri yeniden canlandırmak, hem geleneksel sporları hem de kültürleri bir araya getirip farkındalık oluşturmak ayrıca bu alanın gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen festival İstanbul halkı tarafından çok büyük ilgi gördü.

Etnospor Kültür Festivali

Bezirganbahçe’de dev bir kompleks içerisinde kurulan kültür ve oyun parkurlarının yanında 35 kıl çadırdan oluşan bir oba ve bir çarşı meydana getirildi. Orta Asya ve Anadolu’nun namlı şefleri tarafından hazırlanan ananevi yiyecek ve içeceklerin sunulduğu bu mekânlarda pek çok etkinlik de düzenlendi. 11 spor dalında yurt içi ve yurt dışından, toplam 20 takımın yer aldığı; atlı okçuluk, yağlı güreş, cirit, kökbörü, mangala gibi birçok geleneksel oyunun birbirinden başarılı ve yetenekli sporcularının boy gösterdiği festival boyunca katılımcılar heyecanlı anlara şahit oldular.

Etnospor Kültür Festivali

Aralarında Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ında olduğu birçok milletvekilinin ve belediye başkanlarının katıldığı festival boyunca dolu dolu pek çok yarışma ve etkinlik yer aldı.

Etnospor Kültür Festivali

Festival Televizyondan Canlı Verildi

Üç gün boyunca 100 bin kişinin üzerinde ziyaretçinin katıldığı, 100 ün üzerinde basın mensubunun takip ettiği festivaldeki tüm oyunlar toplam 25 kamera ile televizyonlardan canlı olarak yayınlandı ve meydanın birçok alanına kurulan dev ekranlardan alandaki katılımcıların izlemesi sağlandı.

Etnospor Kültür Festivali

Festivalin son günü müsabakalarda dereceye giren yarışmacılara ödül ve madalyaları meydanda kurulan dev sahnede yapılan ödül töreniyle takdim edildikten sonra dombıra eseriyle ünlü sanatçı Arslanbek Sultanbekov verdiği eşsiz müzik ziyafetiyle festivale renk kattı.

Etnospor Kültür Festivali

Türkcell’in ana sponsor olduğu, Esmedya’nın iletişim sponsoru olarak destek verdiği festivale ait tüm bilgiler basına hem sosyal medya üzerinden hem de canlı yayınlar üzerinden iletimi sağlandı.

Etnospor Kültür Festivali

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *