Eşsiz Hat Sanatı Eserleri Berlin’de Sergilendi

Eşsiz Hat Sanatı Eserleri Berlin’de Sergilendi

Eşsiz Hat Sanatı Eserleri Berlin'de Sergilendi

Katılım bankacılığında 30 yıllık deneyimiyle hizmet eden ve sanata yaptığı katkılarla dikkat çeken Albaraka, dünyanın farklı ülkelerinde açtığı hat ve tezhip sergilerine Berlin’i de ekledi.

Türkiye’nin ilk katılım bankası Albaraka’nın hat koleksiyonu dünyayı dolaşarak farklı ülkelerdeki sanatseverlerle buluşuyor. Yunus Emre Enstitüsü tarafından Almanya’nın başkenti Berlin’de açılan ve sanatseverlerin beğenisine sunulan sergide, birbirinden değerli 40 sanatçının eserinin yer aldı. Serginin küratörlüğünü ise Prof. Uğur Derman ve Dr. Çiçek Derman üstlendi.

Eşsiz Hat Sanatı Eserleri Berlin'de Sergilendi

Bugüne kadar hat eserlerinden oluşan sergilerle dünyanın dört bir yanında hat sanatının gelişmesi için önemli katkıda bulunan Albaraka’nın sanata verdiği desteğin süreceğini ifade eden Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, “Bugüne kadar hat eserlerinden oluşan koleksiyonumuza ait eserleri, Amerika Birleşik Devletleri, Küba, Macaristan, Polonya gibi dünyanın farklı noktalarında sergiledik. Şimdi ise Almanya’nın başkenti Berlin’de sergimizi açtık. Hassas bir çalışma sonunda belirlenen eserlerin, devraldığımız kültürel mirasın aynı sorumlulukla gelecek nesillere taşınması için ilham kaynağı olacağını umut ediyoruz” diye konuştu.

Serginin dünyanın farklı kentlerinde açılmaya devam edeceğini belirten Utku, Hadis-i Şerifler, ayetler, dua gibi en etkileyici metinlerden oluşan 40 eşsiz sanat eserini yakın zamanda Köln ve Paris’teki sanatseverlerin ilgisine sunacaklarını da belirtti.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir