Eşarp ve Kışlık Şal Bir Arada Nasıl Kombinlenir?

Eşarp ve Kışlık Şal Bir Arada Nasıl Kombinlenir?

Kışlık Şal ve Eşarp Kombinleri

2014-15 sonbahar kış trendlerinin gün yüzüne çıktığı şu günlerde yün, kaşmir ve polar kumaşlardan üretilen şal trendi ile karşı karşıyayız. Peki, tesettürlü kadınlar olarak eşarp ve şal ikilisini en doğru biçimde nasıl bir araya getiririz?

Karmaşık ve kat kat bir görüntü oluşturmak istemiyorsanız önerilerimize dikkat edin!

Serin havaların kurtarıcısı ve stilimizi yansıtmamıza yardımcı olan şallar bu sezon diğer tüm aksesuarları geride bırakıyor. 2014-2015 sonbahar sezonunda trendlere uyumlu kombinler oluşturmak istiyorsanız kışlık şallara dolaplarınızda yer açın! Farklı biçim ve modellere sahip olan şallar sadece omuzlarda taşınan bir kumaş parçası değil! Gelin bu sezon şalların nasıl form değiştirdiğinizi birlikte inceleyelim.

Sonbahar Şal Modelleri ve Kullanım Şekilleri

Kışlık Şal ve Eşarp Kombinleri (7)

Büyük Şallar: Christian Dior ve Prabal Gurung gibi markaların sonbahar kış koleksiyonlarında sıklıkla karşımıza çıkan büyük şal modelleri sezonun en sevilen parçalarından biri oldu. Klasik şal modellerinin önüne geçen bu tasarımlar vücuda sarılarak kullanılıyor.

Kışlık Şal ve Eşarp Kombinleri

Kombin: Şal: Prabal Grung, Açık pembe şal: Athleta, Etek: Prabal Gurung, Bot: Mango

Büyük Şalların Kullanımı: Değişik kullanım biçimleri ile dikkat çeken büyük şallar bu sezon kombinlerde sıklıkla karşımıza çıkacak. Çünkü bu şallar kombindeki diğer detayları vurguluyor. Büyük şalları kombinlerinizde kullanacaksanız eşarbınızı boyundan bağlamanızı tavsiye ederiz. Zira hem üzerinizde büyük bir şal hem de başınızda uçuşan bir şal görüntüsü sizi olduğunuzdan daha iri gösterecektir.

Kışlık Şal ve Eşarp Kombinleri (5)

Boynu Saran Şallar: Rodarte defilesinde karşımıza çıkan ve sadece boyuna dolanan bu şalların formu da aslında hiç küçük değil. Özellikle bu tasarımlarda etnik desenlerin kullanılması hoşumuza gitti. Soğuk günlerde kombinlerinizde bu şal modelini ekleyerek içinizi ısıtabilirsiniz.

Kışlık Şal ve Eşarp Kombinleri

Kombin: Şal: Burberry, Çanta: Burberry, Ayakkabı: Zara, Etek: Rick Owens, Eşarp: Saint Lourent

Boynu Saran Şalların Kullanımı: Boyna dolanan bu şallar eğer desenli ise eşarp seçiminizi düz renklerden tercih edebilirsiniz. Yine eşarbınızı boyundan bağlamanızı tavsiye ediyoruz.

Kışlık Şal ve Eşarp Kombinleri

Uzun ve Kemer Detaylı Şallar: Şal trendini en çok ön planda tutan marka hiç şüphesiz Burberry Prorsum’dur. Burberry ve Chanel koleksiyonlarında bol bol gördüğümüz uzun şallar daha havalar soğumadan birçok kişinin kombininde yerini aldı. Bu sezon en sevilen şal modellerinden olan uzun şalları biz de çok sevdik!

Kışlık Şal ve Eşarp Kombinleri

Kombin: Pardesü: Burberry, Şal: Burberry, Eşarp: Pieces, Çanta/Bot: Burberry

Uzun ve Kemer Detaylı Şalların Kullanımı: Vücuda diyagonal bir şekilde sarılan bu şallar bel hizasında kemer ile tutturuluyor. Dilerseniz şalın iki ucunu da ön kısımda birleştirebilir dilerseniz tek ucunu sırt kısmında bırakabilirsiniz. Bu şal kullanımında eşarbınızı dilediğiniz şekilde örtmekte serbestsiniz!

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir