Endonezya Moda Haftası’na Damga Vuran Spor Tasarımlar

Endonezya Moda Haftası’na Damga Vuran Spor Tasarımlar

2019 Endonezya Moda Haftası

Endonezya Moda Haftası 2019, geçtiğimiz hafta Jakarta’da yapıldı. Modaseverlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte birçok tasarımcı koleksiyonlarını tanıttı. ‘Kültürel Değerler‘ temasıyla yola çıkan moda haftasında etnik görünümlerin yanı sıra en dikkat çeken tesettürlü sporcu kadınlar oldu.

2019 Endonezya Moda Haftası Tesettür Giyim Defilesi

Yerel Kıyafetlere Modern Dokunuş

Ülkenin kendine has yerel kıyafetleri zaman zaman modernize edilerek karşımıza çıktı. Uzun elbiselerin, geniş bağlana başörtüler kadar sıra dışı tarzlar da moda haftasının gündemine oturdu. Lia Dahlia, Karina, Yunia Yuyun gibi tasarımcıların hem renkli hem de oldukça bol elbise ve başörtüleri yine moda günlerindeydi.

Lia Soraya Tasarımları

Şapka Modası Dünyayı Sarıyor

Endonezya Moda Haftasında dikkat çekenlerden biri de polis memuru görünümündeki bir ‘look’ oldu. Siyah ve yeşil renklerin kullanıldığı belden oturan elbise tasarımı kendine hayran bırakırken başörtüyle şapka modasının dünyayı sardığına tekrar şahit olduk.

Mouza By Dinii Fitriyah 2019

Siyah eşarbın üzerine yeşil bir şal ve üzerine bir memur şapkası sıra dışı görünümlerden biri oldu. Dinii Fitriyah tasarımı olan tasarımı olan elbise moda haftasının konuşulanlarındandı.

Lia Soraya Game On Koleksiyonu Tesettürlü Sporcu Kıyafetleri

Game On Koleksiyonu

Lia Soraya’nın ‘Game On‘ adını verdiği koleksiyonu, Endonezya Moda Haftasına damga vurdu. Kimi bir tenisçi kimiyse beyzbolcu oldu. Tesettürlü kadının sporun her alanında olduğunu defile temasıyla bir kere daha vurgulayan tasarımcı her yaş grubuna özel tasarımlar sundu.

Lia Soraya Game On Koleksiyonu Tesettürlü Sporcu Kıyafetleri

Esnek ve Enerjik

Lia Soraya, esnek ve enerjik elbise modelleriyle yüksek hareketlilik sunmayı hedefledi. Hayatın her alanında olan başörtülü kadınlar için sunduğu tasarımları golf sopaları, raketler, toplar ve beyzbol sopalarıyla bütünleştirerek kullanan tasarımcı moda haftasına renk getirdi.

2019 Endonezya Moda Haftası Tesettür Anne - Kız Kıyafetleri

Anne – Kız Görünümleri

Endonezya Moda Haftasında anne – kız kombinleri de göze çarpanlardan oldu. Alba Riezki ve Karina’nın koleksiyonlarında karşımıza çıkan görünümlerde kültürel değerler moda haftasının temasına yakışır şekilde sunuldu.

Moda Editörü Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir