En Soğuk Havada Bile Sizi Sıcak Tutacak Isıtma Sistemine Sahip Akıllı Paltolar

En Soğuk Havada Bile Sizi Sıcak Tutacak Isıtma Sistemine Sahip Akıllı Paltolar

 

Ministry of Supply Mercury Akıllı Palto

Teknolojinin ilerlemesiyle tüketicilerin aldıkları ürünlerden beklentileri gittikçe artıyor. 21. yüzyılın akıllı tüketicileri kıyafetlerinin rahat ve şık olması dışında başka fonksiyonları da olmasını istiyorlar. İşte bu sebepten dolayı akıllı kıyafetlerin popülaritesi artmaya devam ediyor. Akıllı giysilerin arasına katılan yeni ürünler ise akıllı paltolar.
Kış mevsiminde dışarıda soğuk havada, içeride de sıcak ortamlarda bulunduğumuz için hem kıyafet seçimlerimizde zorlanıyor hem de vücut sıcaklığımızı nasıl ayarlayacağımız konusunda tereddüt ediyoruz. Örneğin kış aylarında bir alış veriş merkezine gittiğimizde ya paltomuzu arabada bırakıp üşümemek için koşa koşa içeri giriyoruz ya da girdikten sonra çıkardığımız mantomuzu, paltomuzu alış veriş yaparken saatlerce elimizde taşımak zorunda kalıyoruz. Ama akıllı paltolarla bütün bu sorunlar ortadan kalkıyor.

Avustralya asıllı Nu-Da markasının paltoları bitkisel mamullerden (vejetaryen) üretilmiş, karbon iplikleri ve şarj edilebilen pille hazırlanmış. LED kabloları ile işleyen bu paltoların bir kaç ısı ayarı var. En soğuk havada bile istediğiniz ısıda sizi sıcak tutuyor.

Ministry of Supply Mercury Akıllı Palto

İkinci bir marka, Ministry of Supply markasının ürettiği Mercury isimli akıllı palto. Bu palto Nu-Da marka paltodan daha da yüksek ‘zekada’.  Reaktif ve proaktif bir ısıtma sistemi ile vücudunuzun derecesine göre palto ısınızı otomatik olarak ayarlıyor. Farklı aplikosyanlarla beraber çalışan bu palto akıllı sekreter Alexa’nın yardımıyla da sesli emirlere cevap veriyor. “Mercury ısıyı artır. Mercury sıcak oldu, ısıyı kapat” gibi emirler verebilirsiniz. Ayrıca bu akıllı paltonun cebindeki bağlantı kablosuyla akıllı telefonunuzu şarj edebiliyorsunuz. Cebinizde taşırken telefonunuzun pilini doldurmuş oluyorsunuz. Bu fonksiyonların hepsi çok güzel ama tabii ki, yan etkilerini henüz bilmiyoruz.

Ministry of Supply Mercury Akıllı Mont

Akıllı ürünlerin insan bedenine bu kadar yakın olması sağlığımızı nasıl etkiliyor ve etkileyecek, onu henüz bilmiyoruz. Zamanla belki de deneme yanılmayla onu da öğreneceğiz…

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir