En Kıymetli Kumaş İpeğin, Ayrıcalıklı Adresi LAMRA

En Kıymetli Kumaş İpeğin, Ayrıcalıklı Adresi LAMRA

El Dokuma İpek Şal Üretimi

Yüzyıllardır bilinen en kıymetli kumaş olan ipeği diğer kumaş türlerinden ayıran en önemli özelliği doğallığı ve zahmetlerle üretilmesi. İpek böceğinin kırk günlük emeğinden doğan ihtişam Lamra ile asaletin ve kalitenin simgesi oluyor.

Son yıllarda sıklıkla kullandığımız ve vazgeçilmez parçalarımızdan biri olan ipek şallar da bizleri bu ayrıcalıklı dünyaya adım adım yaklaştırdı. En kıymetli ve en kaliteli ipek ipliklerden üretilen Lamra İpek ile bu ayrıcalığın farkını yaşıyoruz.

Lamra İpek Şal

Lamra İpek kurucularına ipek şallar ile ilgili merak edilen ve en çok sorulan soruları yönelttik.

İşte ipek ve İpek şal kullanımı hakkında merak edilen sorular ve yanıtları…

Lamra İpek Şal Modelleri 2015

Lamra ipeğin 90 günlük serüveni hakkında bilgi verir misiniz?

İpek böceği kozasını özenle iplik haline getirir ve bu iplikler Lamra renk danışmanları tarafından sezonun trend renkleri göz önünde bulundurularak seçilir. Artık İpliklerimiz Lamra kalitesindeki şala dönüşmek için hazır haldedir. Sıklığını bizim belirlediğimiz bu dokuma sayesinde Lamra Şalları tok, kaliteli ve parlak bir görünüme sahip olur. Bu aşamann en zevkli ve heyecanlı yanı farklı iki renk iplik seçtiğimizde çıkacak sonucu beklemek..

El Dokuma İpek Şal Üretimi (2)

Lamra İpek şallarının dokunma şekli nedir?

Ülkemizde bulunan ipek şallar yurt dışında makine tezgahlarda seri üretiliyor. Tabii el dokuması ürünlerle satış hızına cevap vermek mümkün olmuyor. Fakat çok az sayıda da olsa ülkemizin bir bölgesi var ki işte orada el dokuması şallar halen üretilmektedir.

El Dokuma İpek Şal Üretimi (3)

%100 Türk ipeği olan değerli el dokuma şallar ustası tarafından günde sadece bir adet dokunup, üretiliyor.

Ham maddesi %100 Türk ipeği olan bu ürünler ustası tarafından bir günde bir tezgahtan sadece bir adet şal dokunabiliyor, bu ürünlerde bizim Türk İpeği kategorimizde bulunan her biri bizim için çok kıymetli olan Lamra El Dokuması Türk İpeği eşarp ve şallardır.

Lamra İpek Şal Modelleri 2015

İpek şal nasıl temizlenir ve saklanır?

Şalınızı uzun süre kullamak istiyorsanız, güvendiğiniz bir kuru temizlemeye vermenizi öneriyoruz. Alternatif yollar için Lamrablog ‘da “ipek şal temizliği” başlıklı özel içeriğe göz atabilirsiniz. Şallarınızı yanında zarar verebilecek, tahriş eden -yüzük kolye vb. gibi- bir eşya olmadan, temiz bir şekilde ve katlayarak saklayabilirsiniz.

En kıymetli ve en kaliteli ipek ipliklerden üretilen Lamra‘nın eşsiz şalları şimdi bit “tık”la elinizin altında. İpek şalları incelemek için  www.lamraipek.com ‘u ziyaret edebilirsiniz.

Lamra İpek Şal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir