En Beğendiniz Modeller, Usta Terzilerle Sizin Olsun

En Beğendiniz Modeller, Usta Terzilerle Sizin Olsun

En Beğendiniz Modeller, Usta Terzilerle Sizin Olsun

Birçok bayanın özel terziye gittiklerini ve bunu bir kültür haline getirdiklerini biliyoruz. Bir nevi kendileri nostaljiyi de yaşamış oluyorlar…

Giyim kuşamında ayrıntıya çok önem veren ve stil giyinen bayanlar; kendi zevklerini oluşturabilecek; düşünce ve duygularını kıyafetlerine de yansıtabilecekleri kreatif tasarımlarını terzilerine uygulatma imkanı buluyorlar demektir. Nasıl ki saç bakımı için hanımlar kuaföre gidiyorlar ve saç kesimini kendisine has modeller üzerinde titizlik gösteriyorlarsa, elbiselerinde de kendi tasavvurlarıyla oluşturduğu modeli özel terzileriyle gerçekleştirebiliyorlar.

En Beğendiniz Modeller, Usta Terzilerle Sizin Olsun

Terziye gitmek bir kültür, bir terapi aynı zamanda nostaljidir

Terziye gitmek bir kültür ve spor gibi bir aktivite haline getirebilmişlerdir. Bir elbisenin oluşumunda belki de en az beş altı kez provaya gidildiğini biliyoruz. Aslında hem elbise dikiliyor, hem de terzide buluşup, dostlarıyla günlük sohbetlerini yaparak da terapi oluyorlar. Büyük kentlerde özel dikim yapan butikler olsa da, terzilik bambaşka ve daha özel bir duyguyu tattırmaktadır. Terziler de en az müşterileri kadar bu işten mutludurlar. Bu açıdan son zamanlarda özel terzilik iyi kazandıran meslek olmuştur.

En Beğendiniz Modeller, Usta Terzilerle Sizin Olsun

Terzilerde beğendiğiniz modelleri kendi stilinize uyarlayın

Orta yaş ve üstü kişilerin iyi anımsayacağı üzere, eskiden her taraf terzi kaynıyordu; takım elbise dikenler, gelinlik, nişanlık, abiye dikenler, gömlek ve bluz diken terziler de ayrı ayrı hizmet verirlerdi. Şimdi de terziye gitmek; hem bir moda, hem de bir terapi gibi algılanıyor. Terziye gitmek; kişiyi varlıklı gösterdiği gibi, aynı zamanda tasarım gücü olan, müşterilere tatmin duygusunu yaşatmaktadır..

Bazı bayan terziler bu işi evinden yürütmektedirler. Müşteri çekmesinin altındaki gerçek; titiz olmaları, müşterilerini ikna etmeleri, ayrıca butik giyim evlerinden farkı samimi ev ortamı oluşturmasındandır. İsteyen istediği gibi elbiseler ısmarlayarak diktirme fırsatını bulmaktadırlar. Özel terziler mevsimine göre, trend olan kumaşlardan da bulundurmaktadırlar. Ya da müşterinin isteği doğrultusunda kumaş getirterek, bu ihtiyacı da karşılamaktadırlar. Elbise dikiminde kullanılan düğmeler, aksesuar niteliğindeki, deriler, güderiler, metal tokalar, zincirler binbir itina ve istişare ile seçimi yapılmaktadır. Sizler de kendi tasarımlarınızı özel terzilerde yaptırabilirsiniz.

Yorumlar

“En Beğendiniz Modeller, Usta Terzilerle Sizin Olsun” için 2 cevap

  1. arven dedi ki:

    elbise diktirmek istiyorum begendiğim bi model var acaba fiyatı ne kadar olur

  2. Türkan dedi ki:

    Ferace tarzı bir şey diktirmek istiyorum ayni zamanda kumaşı vücuda yapışmayan tüylenme yapmayan dökümlü bir kumas istiyorum. Yardımcı olursaniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir