Emziren Annelere Pratik Stil Önerileri

Emziren Annelere Pratik Stil Önerileri

Genç Anneler için Tesettür Giyim Modelleri

Şüphesiz ki anne-çocuk ilişkisinde en kıymetli zaman dilimindendir emzirmek. Sadece evde emziremeyeceğinizi, bebeğinizin avm’de, cafede, sokakta, yolda, otobüste kısacası canı ne zaman isterse, ne zaman acıkırsa orada emzireceğinizi göz önüne alırsak daha pratik ve “emzirme dostu” kıyafetler giymeniz gerekir.

Sosyal hayatta emzirmek, dış etkenlerin her zaman olduğu gibi boş konuşmaları ve lüzumsuz ön yargılarıyla zaten zorken bir de kıyafetiniz önünüze set çekmesin.

Genç Anneler için Tesettür Giyim Modelleri

Aslında giyecekleriniz oldukça basic parçalar. Önden düğmeli gömlekler, fermuarlı bluzlar, licralı tişörtler emzirme döneminde gardırobunuzun temel ihtiyaçlarından olacak. Özellikle dışarıya çıkarken emzirme sütyenlerinden mutlaka kullanmalısınız.

Emziren Anneler için Tesettür Giyim Kombinleri 2016

Penye Bluz: Zara, Etek: Versace

Düğmelerle uğraşmak istemiyorsanız bir beden büyük tişört giyebilir, emzirme saatinde bebeğinizi tişörtün içerisine sokabilirsiniz. Sürekli aynı şeyleri giymekten sıkılıyorsanız -ki oldukça mümkün- anvelop bluzları da tercih edebilirsiniz tabii esnek bir kumaşa sahip olmalı. Emzirme önlüğünüzü evde unuttuysanız panik yapmayın. Hırkanızın, pardösünüzün etek kısmını bebeğinizi ya da üzerinizi örtmek için kullanabilirsiniz. Takın emzirme önlüğünüzü, bebeğinizin karnını güzelce doyurun. Aç karnını doyurmak için ağlamaktan pancara dönen çocuklara da, strese giren annelere de yazık günah olmasın.

Emziren Anneler için Tesettür Giyim Kombinleri 2016

Kap: Zara, Beyaz Tunik: Mango

Tabii bu yazıya gelecek boş tepkilerden birkaçı şu yönde olacak “Anne sütünü evde sağıp çıksın, E tuvalette emzirsin, Yahu emzirme odaları var” fakat maalesef her kadın sütünü sağamıyor ve bazı bebekler sağılmış sütü kabul etmiyor. Anne böyle bir beslenme şeklini kabul etmiyor da olabilir ki bu gayet normal. Siz tuvalette yemek yiyor musunuz? Maalesef avm’lerdeki emzirme odaları hijyen bakımından tuvaletten farkı yok. Emziren annenin o kadar çok uğraştığı sorun var ki köstek olmak yerine destek olun. Destek de olmuyorsanız sessiz kalın. Kadını erkeği yavrusunu beslemek için çabalamıyor mu şu dünyada?

Yazı: Munise Boz

Emziren Anneler için Tesettür Giyim Kombinleri 2016

Kap: Zara, Ayakkabı: Adidas

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir