“Elveda Sonbahar!” Demeden Önce Mutlaka Denemeniz Gereken 4 Stil

“Elveda Sonbahar!” Demeden Önce Mutlaka Denemeniz Gereken 4 Stil

Agneta Prive Gömlek - H&M Etek - Target Hırka (Elif Doğan)

Sonbahara veda etmeden önce serin günleri sıcak parçalarla geçirmek için 4 önerimiz var. Kış mevsiminde pek de kullanışlı olmayan ama tam da şu günlerde kurtarıcı haline dönüşen isimler, vakit geçmeden mutlaka denenmeli. Gelin, o isimlerle tanışırken kombinlerden ilham alın, ipuçlarını yakalayın.

Deri Etek ve Hırkayı Toprak Tonlarıyla Kombinle

Sonbaharın kıdemli üyesi hırkalar, geçiş mevsiminin kurtarıcı ismi. 2020 sezonunda geniş kalıpları ve kalın dokumalarıyla karşımıza çıkan tasarımlar, spor ya da şık kombinlere adapte olmayı başarıyor.

Refka Triko Hırka & Deri Etek ( Elif Küçüksarı)

Refka Hırka
Refka Etek

Dokumalarıyla sıcak bir iklim sağlayan hırkalar, kış mevsiminde paltoların içinde kaybolup gittiği için de şimdilerde baş rol oynamayı hak ediyor. Mesela, kahverengi deri bir eteği, yeşil bir gömlekle kombinleyip tarçın tonlarındaki bir hırka ile eşleştirin. Yine toprak tonlarından şaşmadan çizmeleri, şalı ve çantayı seçin. Ayrıca, hırkaları bol denimlerle eşleştirerek de hafta sonlarınıza cool görünümler katabilirsiniz.

Cos Store Yelek& Qooq Store Takım (Hülya Aslan) - Yelekli Takım (Sena Sever)

Maskülen Yeleklerle Takım Şıklığı Yakala

2020 sonbaharında maskülen yelekler çok konuşuluyor. Kevser Sarıoğlu, Qooq Store, KK Desing, Kuaybe Gider, Whatisodd gibi markaların koleksiyonlarında bulabileceğiniz tasarımlar, ya takım halinde kullanılıyor ya da takım parçaların üstüne. Örneğin; Sena Severin takım halinde kombinlediği yelekli ikili, çizmelerle bohem havayı yansıtırken Hülya Aslan’ın takım parçalar üzerine kullandığı yeleği sportif bir görünümün altını çiziyor. Yeleklerle tek renk kullanıp monokrom görünüm elde etmek de zıt tonlarla kontrast duruş yakalamak da fazlasıyla iyi bir stili gösterecek.

Minik Terzi Trençkot (Elif Doğan)

Trençkotun Havası Geçmeden Dene

Sonbaharın baş tacı trençkotların havası, kış aylarında yerini paltolara bırakıyor. Tam da bu yüzden, bu ikonik parçayı kombinlerde özgürce kullanmak için sayılı haftalar kaldı. Günlük hayatta spor – şık bir görünümü yakalamak için haki rengi maksi boy bir trençkotu, çizgili bir tunik kombinleyin. Deri bir postacı çantası ile kahve şalı seçin. Slouchy kesim bir jean tercih edin. Ayakkabı seçiminizde de yaza kadar vedalaşmadan önce beyaz sneaker’ları kullanın. Ayrıca, sezon koleksiyonlarında trençkot havasında deri kaplar, kadife ve yün ceketler, kruvaze kesim kaşe ceketlerle de benzer tesettür kombinler yapabilir, sonbaharın tadını vakit geçmeden çıkarabilirsiniz.

Qooq Up Sweatshirt - Desenli Etek (Hülya Aslan)

Etek ve Renkli Sweathirt’ü Eşleştir

Serin sonbahar günlerinin en sevilen parçası sweatshirt’leri sadece pantolonlarla eşleştirmek olmaz. En canlı renkleriyle kombinlere neşe ve enerji katmaya hazır olan tasarımlar vakit geçmeden baş rolde olmayı hak ediyor. Mevsimin bu en sportif ismini şık etekler hatta elbiselerle kombinlemek şart. Havalar iyice soğumadan bu iki parçayla sokak stili oluşturmak için de beklemeyi bırakmalı. İster yazdan kalma bir eteği, isterseniz de yeni sezondan seçtiğiniz bir parçayı, mutlaka ama mutlaka capcanlı renge sahip ara boy bir sweat ile kombinleyin.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir