El İşçiliği Abayalar Ortadoğu’dan Sonra Şimdi Türkiye’de!

El İşçiliği Abayalar Ortadoğu’dan Sonra Şimdi Türkiye’de!

Kazzaz Design Abaya Modelleri

Ferace değil ABAYA!

Kazzaz Design yepyeni koleksiyonu ve yeni markası “KZZ” ile tüm Türkiye’de…
Ünlü dünya markalarının ve A+ Designer markaların koleksiyoncusu ve üreticisi olan Kazzaz Tekstil şimdi iç piyasaya hazırlanıyor. Uzun yıllardır Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai, Abu Dhabi, Kuveyt, Katar, Umman ve Suudi Arabistan‘daki ünlü abaya markalarının tasarım ve üretim süreçlerini yürüten Kazzaz Design iç piyasada da itibarlı ve kaliteli ürünleri satmayı hedefleyen bazı butik ve mağazalarda anlaşmalarını yapmaya başlamıştır.

Çok özel lokasyonlarda özel mağaza ve butiklerle çalışan Kazzaz Grup, özel el dokuması, ipek, hassa liflerden hazırlanmış zemin kumaşları dokuyarak tasarımlarına hayat vermektedir. Özellikle Hac ve Umre giyiminde dünyanın en önde markalarının tasarım, koleksiyon ve üretim süreçlerini bizzat yürütmektedir. Arap ülkeleri ile yakın ilişkide olan Kazzaz‘ın ürünleri dünyaca ünlü İtalyan, Fransız ve Amerikan markalarla yan yana satılmaktadır. Kazzaz dünya genelinde 200’ün üzerinde Avrupa ve Ortadoğulu markalara koleksiyon üretmiş ve bu üretimlerini kendi özel atolyelerinde gerçekleştirmiştir.

Şimdilerde İstanbul etabının ilk ayağı içinde çok özel koleksiyonlar hazırlayan Kazzaz, daha önceleri özellikle Arap ülkelerinde Harvey Nichols, Saks Fifth, Fashion House, Harrods mağazalarında ürünleri hayat bulmaktadır. Türk üreticiler ve marka sahipleri arasında en itibarlı Fashion Store’larda malı satışa çıkarılan ilk Türk firmasıdır.

El işçiliğinin ön planda tutulduğu bu özel koleksiyonlar Mekke ve Medine‘de birinci sınıf otel ve butiklerden sonra şimdi de Türkiye’de satışa sunulacak. Kısa sürede çeşitli illerden birçok Butik ve Mağaza sahipleri dükkanlarında Kazzaz departmanlarını açmaya başlamış ve ürünleri hızla satışa sunmaktadır. Halen Türkiye genelinde görüşmeleri süren Kazzaz Grup, tasarladığı ürünleri raflarda hızlı satılmasıyla da ve tüketilmesiyle de tanınmaktadır. Önceki deneyimleri ve Avrupa’daki hızlı satılan markalara koleksiyon satma ve üretim yapma süreçleri onları tesettür alanında da piyasada başarıyı getirmiştir.

Kazzaz Design Şimdi Türkiye'de

Bu Abayalar Çok Popüler

Muadili henüz iç piyasada olmayan KZZ Abayalar yerli firmalar tarafından yıllardır taklit edilmektedir. İki ayda bir tüm koleksiyonunu yenileyen firma sahibi D.A. Kaplan dünya genelinde de 4 kıtada fuar, Show ve tanıtım geceleri düzenlemiştir. Moda, uluslararası moda ticareti ve moda fuarları dendiğinde Kazzaz Design yurt dışında yaptığı 42 adet fuar show ve workshoplarıyla özellikle İtalya, Fransa, İngiltere, Almanya ve Amerika’da iyi bilinir. Şimdi ise Ortadoğu’da 11 yıldır bilinen bir Marka haline gelmiştir.

2013’ün sonlarına doğru Dubai’li ortaklarıyla birlikte Türkiye’deki tesettürlü bayanlar içinde çok yeni bir konsept ile yepyeni bir Kazzaz Line oluşturmaya hazırlanmaktadır. Endüstriyel bağlamda uzman kadrosuyla tesettürlü bayanları “kentli” çizgisine taşımayı hedefleyen bir oluşumu doğuracaktır. Kzz satmaya başlayan firmalar uzun süre aynı malı satmadıkları içinde satış sirkülasyonları da hayli hızlı ilerlemektedir. Kazzaz Takımı ilerde çalıştığı butik firmalarla birlikte projeler yürütmektedir. Düzenlediği defile ve gecelerde yepyeni koleksiyonları tanıtmayı hedeflemektedir. Uluslararası standartlarda üretim yapan ve tüm prozessleri kendi yürüten Kazzaz, iplikten dokumaya, jakardan brodeye dantelden brokara, baskıya, el işçiliklerinin her aşamasını kendi atölyelerinde gerçekleştirip kendi öz desenleriyle piyasayı elinde tutmaktadır. Sanatsal bakışı, A kalite ürün anlayışını ve modern çizgideki kentli, tesettürlü bayanları hedefleyen Kazzaz, muhafazakar kesim tarafından yurt dışı mağazalarındanda gayet iyi tanınmaktadır. Bugün Kazzaz denildiğinde ortadoğu özellikle İslam coğrafyalarında büyük bir istekle karşılanan Kazzaz ürünleri hak ettiği payı pazarda almıştır.

Eğer sizde bir firma veya butik sahibiyseniz özgeçmişinizi veya mağaza bilgilerinizi, mağaza resimlerinizi Kazzaz‘a e-posta yoluyla iletebilirsiniz.

İletişim: Cumhuriyet Mah.Nenehatun cad. Uludag Sok. Özgünler Sitesi C Blok 6-12 Nilüfer-Bursa
Tel: 0 224 238 15 61 – 0 538 588 60 43
E-Posta: info@kazzazdesign.com
Web: www.kazzazdesign.com

Özel Haber

Yorumlar

“El İşçiliği Abayalar Ortadoğu’dan Sonra Şimdi Türkiye’de!” için 2 cevap

  1. zeynep esma dedi ki:

    kzz abayalarımla gayet havalıyım ,mutluyum ve serinim.ben daha ne isterim!
    ambleminizide bayıldım

  2. […] Kazzaz Tekstil‘in firma sahibi Dilşad Akcaba, Orta Doğu’dan sonra Türkiye piyasasına da katılmalarıyla ilgili olarak; […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir