Ege Sahillerinden İlhamla 5 Tatil Kombini

Ege Sahillerinden İlhamla 5 Tatil Kombini

Yazlık Çizgili Gömlek Kombinleri

Mavinin her tonunu taşıyan uçsuz bucaksız Ege sahilleri, rengarenk bitki örtüsü ve şirin mi şirin yapılarıyla en popüler tatil destinasyonlarına ev sahipliği yapıyor…

Alaçatı’nın romantik konsepti, Bodrum’un beyaz mimarisi, Fethiye’nin okyanus tonları ile palmiye ağaçları ve adaların pembe çiçekleri… Her biri tatil kombinlerinize ilham oluyor.

Yazlık Tesettür Elbise Kombinleri

Adalarda Cool’luğu Yansıtan Çizgili Stil

Çanakkale’nin incileri Bozcaada ve Gökçeada, Ege’nin sakin kalmayı başarabilen huzur noktaları. Eski köyleri ve yemyeşil bitki örtüsüyle kendine hayran bırakan adaların cool’luğu, kombinlere de yansıyor. Buralarda sıkıcı kıyafetlere yer yok. Akışkan ve terletmeyen dokular, organik renk ve desenler var. Tam da bu sebeple bir adım öne çıkan çizgili elbiseler tesettürlü kadınları selamlıyor. Hasır çantalar ve sandaletlerle olan natürel eşleşmelere; kontrast uyumu yakalayacak (kırmızı çizgiye yeşil şal gibi) pamuklu bir şal tercih edin. Bu cool ada kombinlerini şehre taşıyarak, sahillerde Ege’nin rüzgarını hissedin.

Yazlık Tesettür Elbiselerle Kombinler

Alaçatı Mavisiyle Bohem Stil

Ege’nin en şirin kasabalarından Alaçatı, kendisiyle özdeşleşen ‘mavi’siyle akıllarda yer ediyor. Beyaz taş evlerin mavi panjurları, sevimli kafelerin mavi – beyaz konseptleri buraya ruhunu veriyor. Alaçatı sadece renkleriyle tesettür kombinlere ilham olmuyor. Doğal yapısıyla da organik stillere işaret ediyor. Şile bezi ya da keten elbiseler, pamuklu şallar yani tam anlamıyla bohem tavırlar buranın özünü yakalıyor. İster şirin kasabada olun ister şehirde, Alaçatı’nın stilini kombinlere yansıtmak istiyorsanız, ‘Alaçatı mavisi’ bir keten elbiseyi nude renklerdeki pamuklu şallarla eşleştirip, el örgüsü büyük omuz çantalarını bir arada kombinleyin.

Etnik Desenli Elbiselerle Tesettür Kombinler

Saklı Köyleri Yansıtan Etnik Stiller

Ege’nin saklı kalmış cennet köşeleri, geçmişin ruhunu günümüze yansıtmayı başarıyor. Şirince, Adatepe, Birgi ve daha onlarcası… Hepsi mutlaka gidip solunması gereken köylerin başında geliyor. Buraların sakinlerinin yerel kıyafetlerinde ve hatta pazarlarda sergilerdikleri el emeği ürünlerde etnik desenler ön planda. Sandıktan çıkan ve günümüzün tasarımlarına işlenen bu baskılarda kimi zaman minyatür çizgiler kimi zaman nakışlar yer alıyor. Siz de ister şehirde ister tatil kombinlerinizde etnik desenlerin hüküm sürdüğü elbiseleri kullanarak saklı kalan güzellikleri yansıtın.

Bol Pantolon ve Kap Kombinleri

Tropikal İklime Sıcak Renklerle Uyum

Ege’nin güneyine indikçe ısınan hava, tropikal iklim rüzgarı estiriyor. Isındıkça sarıdan turuncuya çalan güneş, yeşil yaprakları ve kahve gövdesiyle Akdeniz’e indiğinizi kanıtlayan palmiyeler tatil kombinlerine ilham veriyor. Mesela, siyah bol bir pantolonla kiremit rengi keten bir kap eşleşmesi ve buna ikiliye eşlik edecek taba renkteki sandalet, krem pamuklu şal, yeşil yaprakların ön plana çıktığı desenli büyük bir plaj çantası…

Desenli Kimono ve Beyaz Uzun Etek Kombinleri

Sıcak Denizlere Işınlayan Beyaz Stil

Bodrum evlerinde olduğu gibi Ege’nin bir uçtan bir uca tüm yörelerinde beyaz mimari ön planda. Sıcak iklime uyum sağlayan bu tercih, hiç şüphesiz kombinlere de yansıyor. Baştan aşağı bembeyaz bir eşleşme sizi nerede olursanız olun sıcak denizlere götürecek. Beyaz kloş etek, beyaz bir tişört ile kombinleyeceğiniz desenli kimonolar ve bu kominolara eşlik edecek espadrillerle artık tamamsınız demektir.

Moda Editörü Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir