Duvar Dekorasyonu İçin Ayna Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Duvar Dekorasyonu İçin Ayna Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ayna Dekorasyonu

Aynalar sadece nasıl göründüğümüze baktığımız obje olmakla kalmıyor, duvar dekorasyonunda büyük rol oynuyor. Çünkü ayna, tablo gibi objelerin yer almadığı boş duvarlar, dekorasyonun tam anlamıyla bitmediğini gösteriyor. Özellikle salon ve koridor duvar dekorasyonu için aynalar olmazsa olmaz.

Vivense Neostil Dekoratif Ayna

Vivense 2’li Dekoratif Ayna
Vivense Dekoratif Ayna

Ayna seçerken dikkat etmeniz gereken bir ayrıntı hem yatay hem dikey kullanıma uygun olması. Alışveriş sitemizde yer alan Vivense markasına ait neostil dekoratif aynalar gibi. Peki 2020 yılı duvar dekorasyonu için ayna seçerken başka nelere dikkat etmeli? İşte bu konuda size yardımcı olacak ipuçları…

Aynalarla Galeri Duvarı

  • Küçük alanlarda büyük ayna kullanmak ortama derinlik katar. Böylece odanın daha büyük olduğu hissini uyandırır.
  • Farklı boyutta aynalarla galeri duvarı oluşturmak büyük mekanlarda olduğu gibi küçük alanlara da farklı bir görünüm katar.

Modern ve Klasik Çerçeveli Ayna Modelleri

  • Bir aynayı gösteren çerçevesidir. Modern dekorasyonla döşenen eve klasik çerçeveli ayna asmak tezatlığa vurgu yapan dikkat çekici bir fikirdir.
  • Hol ve antre duvarınıza yerleştireceğiniz uzun yatay bir ayna loşluğu alır. Ayrıca oda geçişlerini görsel anlamda ferahlatır.

Ayna

  • Aynaları kendi boyunuza göre değil, mekanın tavan yüksekliği ve alanı kaplayan mobilyaları dikkate alarak asmalısınız. Bu sayede aynalar odaya ekstra hacim kazandırır.
  • Aynadan yansıyanlar odanın havasını değiştirir. Mesela mimari bir dekoratif öge ya da tablonun karşısına asılan ayna bunları yansıtır. Pencerenin karşısına yerleştirirseniz gün ışığını yansıtarak odaya daha aydınlık bir hava katar.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir