Dünyanın ve Türkiye’nin “En İyi Dükkanı” Üsküdar’da Açılıyor!

Dünyanın ve Türkiye’nin “En İyi Dükkanı” Üsküdar’da Açılıyor!

Dünyanın ve Türkiye'nin “En İyi Dükkanı” Üsküdar’da Açılıyor!

Üsküdar Belediyesi desteği ve “İyi ki Üsküdar Var” platformunun çalışmaları sonucu hayata geçirilen “Üsküdar Dükkan” kapılarını iyiliğe açmaya hazırlanıyor. Üsküdar markası altında 60’ı aşkın markanın çalışmalarının da içinde yer aldığı 300’den fazla ürünün sergileneceği yepyeni bir mağazanın temelleri atıldı. 20 Ekim’de açılışı yapılacak mağazada her biri kendi hikayesini yansıtan ürünler yer alacak. Konsepti destekleyen ve hip hop kültürünü yansıtan etkinlikler ve atölye çalışmaları da yapılacak.

Dünyanın ve Türkiye'nin “En İyi Dükkanı” Üsküdar’da Açılıyor!

“Üsküdar” markası; “İyi ki Üsküdar Var” platformunun ulaşılabilir tasarım için “Herkes İçin Sanat” konsepti ile marka, tasarımcı ve sanatçıların güçlerini birleştirip kolektif bir bilinç ve tasarım anlayışı geliştirmek amacıyla ortaya çıkarılan bir marka. Üsküdar Belediyesinin desteği ile hayata geçirilen bu projenin meyveleri ilk olarak 1,5 yıl önce Bağlarbaşı’nda, Nev Mekan’da yer alan “İyi ki Üsküdar Var” mağazası ile insanlarla buluşturuldu. Şimdi de dünyada ve Türkiye’de ilk kez hayata geçirilen bir konseptle Üsküdar yeni mağazasına kavuşuyor. Sanatçıyı, tasarımcıyı ve markayı destekleyen Üsküdar Dükkân sonsuz iyilik için açılıyor. Üsküdar Belediyesinin herhangi bir kâr amacı gütmediği ve sosyal sorumluluğun merkezde olduğu projeden elde edilen tüm gelir ise; yine ihtiyaç duyulan yardım projeleri için kullanılacak.

Dünyanın ve Türkiye'nin “En İyi Dükkanı” Üsküdar’da Açılıyor!

İyiliğe Teşvik Eden Mağaza; “Üsküdar Dükkan”

Türkiye’nin ve dünyanın “En İyi Dükkanı” olma yolunda hayata geçirilen mağazada çalışmaları bulunan sanatçı ve tasarımcılarla odağı sosyal sorumluluk olan; Üsküdar merkezli ama insani değerleri, şehirsel değerleri ve evrensel değerleri ifade eden ürünler tasarlanacak, hip hop kültürünü yansıtan etkinlikler, atölye çalışmaları yapılacak. Bu çalışmalar 4 kategori altında sunulacak. Tamamen sosyal sorumluluk projesi olarak hayat geçirilen “Bugün Bir İyilik Yap”, alınan ürünün ikincisinin ihtiyacı olan birine bağışlandığı “Bir Sana Bir Bana” kampanyası; sanatçıyı, tasarımcıyı ve markasını destekleyen “Tasarımcı İş birlikleri” projesi ve çeşitli sebeplerle kullanılan brandalardan elde edilen çantaların üretildiği “Mutlu Şehir Değişim ve Dönüşüm” kampanyası ile “Üsküdar Dükkân” kapılarını iyiliğe açmaya hazırlanıyor. 1,5 yıllık çalışmanın sonunda Üsküdar Markası altında 60’ı aşkın markanın çalışmalarının da içinde yer aldığı 300’den fazla ürünün sergileneceği yepyeni bir mağazanın temelleri atıldı. 20 Ekimde kapılarını açacak mağazada her biri kendi hikayesini yansıtan ürünler yer alacak.

Dünyanın ve Türkiye'nin “En İyi Dükkanı” Üsküdar’da Açılıyor!

Ulaşılabilir Tasarım “Üsküdar Dükkan”da

Sosyal sorumluluk bilinci ile ulaşılabilir tasarımın insanlarla buluşturulması hedeflenen Üsküdar Dükkan; kadın, erkek, çocuk ürünleri, mutlu şehir çantaları, hediyelik, dekoratif ürünler, takı, aksesuar gibi geniş bir ürün yelpazesi mevcut. Mağazadan elde edilen alışveriş geliri ile Türkiye genelinde gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projelerine ve çeşitli STK’lara destek sağlanacak. Mağazanın konseptinde yer alan “sevgi kutuları” ile insanlar sevdiklerine hediyelerini sevgiyle iletebilecekler.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir