Dünyaca Ünlü Markaların 2021 Yaz Koleksiyonlarından Uzun Elbise Modelleri ile İlham Veren Kombinler

Dünyaca Ünlü Markaların 2021 Yaz Koleksiyonlarından Uzun Elbise Modelleri ile  İlham Veren Kombinler

Lela Rose Çiçek Desenli Maksi Elbise

Dünyaca ünlü markaların 2021 yaz ve resort koleksiyonları, upuzun elbiseleriyle modern bir peri masalını andırıyor. Göz alıcı ışıltılar hafif kumaşlarla uçuşurken; yüksek modanın dokunduğu çarpıcı detaylar gösterişli biçimde öne çıkıyor. Modest çizgiye yaklaşan birçok elbise tasarımı, tesettürlü kadınlara ilham veriyor.

Zimmerman Desenli Elbiseler

Pastel Desenlerin Aktığı Şifonlar Rüya Gibi

Zimmermann markasının yaz koleksiyonunda uçuşan şifonlarla tasarlanan maksi boy elbiseler, gerçekten kendine hayran bırakıyor. Keskin desenlerden ziyade, akışan pastel tonlarla bir sanat eserini çağrıştıran parçalarda, kabarık kollar ve fırfır detaylar romantiklik dozunu artırarak masalsı bir hava yakalıyor. Bu elbiseler ile hem sandalet hem çizme look’ları oluşturan marka, şifonların her mevsim giyilebileceğine de vurgu yapıyor.

Zimmerman Fiyonk Yaka Detaylı Elbiseler

Sahnenin Yıldızları

Gelecek sezonda Zimmermann, Countdown adlı bir müzik şovu programından ilham alarak ışıltılı ve şahane tasarımlarla modaseverleri buluşturuyor. 70 ve 80’lerden ilhamlar alan tasarımcı, maksi ve midi boy elbiseleriyle hayran bırakıyor. Tesettürlü kadınlara da ipuçları veren marka, maksi ve midi boyların daha çok göz önünde olacağını, kabarık kolların modasının devam edeceğini, büyük yaka fiyonklarının iyice büyüyeceğini fısıldıyor.

Costarellos Balon Kol Elbise

Capcanlı Bir Yaza Balon Kol

Dünya markalarının koleksiyonları bu yıl her zamankinden daha canlıydı. Evde geçen salgın günlerine inat oldukça enerji dolu tasarlanan parçalar, diğer yanıyla da hep bir romantik. Costarellos da her zamanki gibi büyüleyici elbiselerini, maksi boylarıyla tasarlarken balon kol modasının işaretini verdi. Bu enerji dolu romantik elbiselerden ilham alarak balon kollu bir yaz elbisesi ile kombin yapmadan olmaz.

Costarellos Üç Boyutlu Çiçek ve Güpür Detaylı Elbiseler

Üç Boyutlu Nakışlar ve Sandıktan Çıkan Güpürler

Yaz koleksiyonlardan gelecek sonbahara hatta kışa kadar devam edecek bir modayla karşı karşıyayız. Sandıktan çıkan güpürler, brode ve fisto kumaşlar, nakış nakış işlenen çiçekler aramızda. Özellikle yaz davetlerinin vazgeçilmesi elbiselerde göreceğiniz bu trend, aynı Costarellos‘un koleksiyonundaki gibi ışıltılı kumaşlarla tasarlanmalı.

Carolina Herrera Çiçekli Elbise

Çiçeksiz Bir Yaz Düşünülemez

Yazın en güzel yanı çiçekli elbiseler, dünya markalarının koleksiyonunda bir masal bahçesi gibi. Onlardan biri de Carolina Herrera markalı tasarım. Sadece bakınca bile enerji veren parçalar, giyeni de mest edeceğe benziyor. Tesettürlü kadınlar da bu yaz mutlaka kendilerini en motive eden çiçeklerden birini seçip kombinlemeli.

Carolina Herrera Puantiyeli Maksi Elbise - Pardösü Stil Elbise

Dünya Modasında Modest Çizgi

Dünya markalarının kış koleksiyonlarında mevsimden dolayı görmeye alışkın olduğumuz maksi boylar, yazın da devam etti. Bu da markaların modest çizgisinde tasarımlara daha çok yer verdiğini ve vereceğini gösteriyor. Carolina Herrera’da olduğu gibi, pardösü havasındaki elbiseler, puantiyeli maksi elbiseler, tesettürlü kadınlara ilham kaynağı oluyor.

Carolina Herrera Kalp Desenli Elbise

Elbiselerden Kalp Çıkıyor

Carolina Herrera’nın kalp desenli elbiseleri de yeni bir akıma işaret ediyor. Puantiyeler kalbe dönüşürken dantelleri kalp formunda görmek, kemer tokalarına kalpler yerleştirmek pek yakında başka markaların da radarına girecektir. Şimdiden bu trendin farkında olup ilham almak gerek.

Lela Rose Kelebek Desenli Elbiseler

Kelebekler Uçuşuyor

Lela Rose markasının kelebek desenli maksi elbiseleri, yeni sezonun en dikkat çekici parçalarından biri. Yine aynı koleksiyondaki koyu zemin üzerine ekilen çiçekli elbiseler, kelebeklerle bir rekabet içinde.

Lela Rose Çiçekli Elbiseler

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir