Dünyaca Tanınmış İsimlerin Hazır Giyim Sektörüne Girmeleri

Dünyaca Tanınmış İsimlerin Hazır Giyim Sektörüne Girmeleri

Rihanna Fenty Hazır Giyim Koleksiyonu

Şarkıcı Rihanna, bir kaç sene önce çıkarmaya başladığı kozmetik ürünleri ile tanınan Fenty adlı markasının yelpazesini geçtiğimiz günlerde Fenty Hazır Giyim ismini verdiği tasarımlarıyla büyüttü. Kendi soyadını verdiği markanın özelliği, normal bedenlerin yanı sıra büyük bedenleri de tek marka altında topluyor olması.

Forbes dergisinin haberine göre Rihanna; Madonna, Beyonce ve diğer tanınmış şarkıcıları geçerek dünyanın en çok para kazanan şarkıcısı olmayı başardı. Dolayısıyla, şarkıcının tanıtım yüzü olduğu çiçeği burnunda koleksiyonunu sosyal medya hesaplarından paylaşması ile ürünlerin satışı da tabiri caizse jet hızına ulaştı. Instagram’dan @badgalriri hesabından kendi tasarımlarını giydiği fotoğrafları paylaşmasıyla, bir çok ünlü arkadaşı Rihanna’ya destek verdiler.

Fenty Hazır Giyim Koleksiyonu

Fenty markasının en büyük destekçilerinden biri ise dev moda şirketler zinciri LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy). İçinde sayılı lüks markaları barındıran LVMH’nin Fenty markasını da şirketler zincirine eklemesi dikkat çekiyor. 2017 yılında Fenty kozmetik markasının Sephora mağazalarında satışa başladığı ilk haftada 100 milyon dolar kar edince, LVMH Fenty’deki potansiyeli görüp desteklemeye karar vermiş olmalı.

Dünyaca tanınmış isimlerin hazır giyim sektörüne girmeleri yeni bir algı sonucu gelişmedi. Pazarlama dünyasında, ünlülerin kendi isimlerini markalaştırdıktan sonra, tanınmış olmalarından faydalanarak kar sağlayabilecekleri ürünlerin üzerine imza atmaları akıllıca bir adım. Yalnız her ünlü her ürün tanıtımında ve satışında her zaman başarılı olamayabiliyor. Bazen görüyoruz ki ya ürünler müşteriler tarafından tutulmuyor ya da pazarlamadaki eksikler iyi de olsa ürünlerin tutulmamasına sebebiyet veriyor.

Fenty Beyaz Hazır Giyim Koleksiyonu

Ancak, Rihanna’nın hikayesinde ilginç bir detay var. Daha küçük yaşlarda iken Rihanna uyuşturucu bağımlısı olan babası sokakta kıyafet satarken ona eşlik edermiş. Bu küçük kızın bir gün büyüdüğünde 600 milyar dolar değerinde olup, kendi hazır giyim markasını kuracağını her halde pek kimse tahmin edemezdi?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir