Düğün ve Davetlerde Yapılan 5 Tesettür Giyim Hatası

Düğün ve Davetlerde Yapılan 5 Tesettür Giyim Hatası

Tesettür Giyimde Yapılan Hatalar

Zarafetten Uzak Abiyeler!

Özel günlerimizde her zaman en güzel olmak isteriz. Kusursuz bir elbise, harika bir görünüm… Aradığımız o mükemmel parçayı bulabilmek için mağazaları, caddeleri, alışveriş sitelerini tam anlamıyla didik didik ederiz. Ancak kimi zaman aşırı özenilen bu günlerde, tesettür göz ardı edilir, şıklık yarışına girilir, son durum mu? Facia! İşte en özel anlarda komik duruma düşmemek için uzak durmanız gereken tesettür giyim hataları!

Tesettür Giyimde Yapılan Hatalar

Nefes Bile Aldırmayan Kıyafetler

Özel günlerde en sık yapılan, başı çeken ilk hata, daracık bir elbise! Tesettürün içinde nefes alamadığı tasarımlar kimi zaman balık modellerde kimi zaman kalem eteklerde karşımıza çıkıyor. Kusursuz bir fizikte harika durduğunu düşündüğünüz bu modelleri tesettüre uyarladığınızda ironik bir stil baş gösteriyor. Şal ve eşarplarla kombinlemek de bir o kadar komik! Siz siz olun özel günlerinizde, hatlarınızı belli edecek dar kıyafetlerin içinde boğulmayın!

Tesettür Giyimde Yapılan Hatalar

Renk Cümbüşüyle Gelen Rüküşlük

Özel gün ve davetlerde günlük hayatta belki de hiç kullanılmayan renkler, abiyelere yansıyor. Kırmızının, morun en canlı en göz alıcı hali elbiselerde karşımıza çıkıyor. Hatta payetlerle kamaştırıcı bir ışıltı kazanan tasarımlar, rüküşlüğü beraberinde getiriyor. Tesettürün naif haline gölge düşüren bu hal aynı zamanda hiçbir moda anlayışına da uygun düşmüyor.

Tesettür Giyimde Yapılan Hatalar

Aksesuar + Dantel + İşleme Karmaşası

Unutmayın ki, her tasarımda tek bir detay olmalıdır. Elbiseniz dantellerle hareketlendirilmişse öyle kalmalı ya da işlemeler yer alıyorsa başka ayrıntıya yer verilmemeli. Kimi zaman da elbisenin sade olduğu fikrine kapılıyor ve abarttıkça abartılıyor. Taşlı aksesuarlar, kabarık tasarımlar, danteller ve işlemeler… Üst üste binen bu detaylar hata üstüne hatayı getiriyor, ortaya karmaşık olmakla beraber rüküş bir stil ortaya çıkıyor.

Tesettür Giyimde Yapılan Hatalar

Yaşını İnkar Eden Stiller

Her yaşın kendine has bir havası vardır ve emin olun ki bu duruş şık olmaktan ötedir. Genç kızların yaşlarını inkâr edercesine büründüğü kadınsı tasarımlar ya da yaşlarını inkâr eden yetişkin kadınların daha genç bir kız gibi giyinmesi trajikomik bir stile bürünmeye neden oluyor!

Tesettür Giyimde Yapılan Hatalar

Açıkta Kalan Bilekler, Kısalan Elbiseler

Truvakar denilen bileğin üzerinde biten tasarımları gördüğünüz an uzaklaşmalısınız. Tesettüre uygunmuş gibi görünen bu parçaları ne kadar beğenirseniz beğenin almaya yeltenmeyin. Bununla beraber sezonda sıkça karşılaştığımız kısa elbise ve etekleri, hayatınızdan uzak tutmalısınız. Özellikle, gösterişli topuklu ayakkabılarla bir araya geldiğinde, tesettüre oldukça zıt, şıklığa oldukça iğretilik katan durum oluşuyor.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir