Düğün Hazırlıklarında Son Dokunuşlar…

Düğün Hazırlıklarında Son Dokunuşlar…

Tesettür Nişan Başı Modeli 2014

Son dokunuşlar…

Onca modelin arasından zorlu bir turu tamamlayıp gelinliğinizi seçtiniz. Çiçek, ayakkabı her şey tamam, sıra geldi küçük ama önemli detaylara. Zarafetin detaylarda gizli olduğunu hatırlatmaya gerek yok diye düşünüyorum. Ufak dokunuşlarla daha iddialı ve kusursuz görünebilirsiniz. Gelinliğinizin tarzı, düğününüzün konsepti ne olursa olsun, son dokunuşları ekleyeceğiniz aksesuarlarla yapmakta fayda var.

Gelin aksesuarı olarak neler hayal edebiliyorsunuz bilmiyorum ama birazdan bahsedeceğim detayların sizi baya etkileyeceğini düşünüyorum. Tabi ki size en uygun aksesuarları seçmek için gelinliğinizin tasarımcısından yardım almanız daha doğru olacaktır.

Gelin Ayakkabısı 2014

Ayakkabılarınızı aksesuarların geneline uygun bütünleyebilir süsleyebilirsiniz. Gelinliğinizin bütününde kullanılan aksesuarlardan kullanabilirisiniz. Mesela inci detayları varsa, topuklarında veya ayakkabınızdı inci ile süsleyebilirisiniz.

Gelin Ayakkabısı 2014

Eldiven sizi daha zarif gösterecektir. Gelinliğinizin bütünüyle uyumlu, yarım, dantel ya da tüylerle süslenmiş eldivenler harika bir hava katacaktır. Hem romantik hem nostalji sevenler için vazgeçilmez bir aksesuar.

Tesettür Gelinbaşı Duvak Modeli 2014

Baş aksesuarlar!

Yine gelimliğinizin bütünüyle uyumlu harika baş aksesuarları tercih edebilirisiniz. Swarovski taşlardan, incilerden, kuru çiçeklerden, kuru meyvelerden, tüylerden şapkalar size yine romantik bir ahenk katacaktır.

Tesettür Gelinbaşı Duvak Modeli 2014

Ve en önemlisi duvak!

Duvağınız gelinliğinizi tamamlayan en önemli detaydır. Duvağınızı seçerken gelinliğinizin ne kadar gösterişli olduğu önemlidir. Bazen gelinliği çok sade seçip tüm gelinliği parlatıp, gösterecek olan duvak olabiliyor. Sadece başınızın değil bedeninizin taşıdığı duvaklarda çok rövanşta.

Tesettür Nişan Başı Modeli 2014

Duvak seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer mevzu hatta en önemli mevzu vücut tipiniz ve boyunuz! Kısa ve minyon yapılı iseniz uzun ve ihtişamlı duvaklar sizin için çok uygun olmayabilir. Sizi bastırır, olduğunuzdan kısa gösterir. Uzun duvak kullanmak hayaliniz bile olsa çok sade ve zarif model tercih etmelisiniz. Ve duvağınız gelinliğinizle aynı renk, aynı ton olmalıdır.

Tesettür Gelinlik Modeli 2014

Bence duvak boyu düğün mekânına göre seçilmelidir. Tarihi bir mekânda, uzun uzadıya yürüyerek davetlilerin arasından süzüleceğiniz, ihtişamlı bir mekân ise düğününüz duvağınızın boyu olabildiğince uzun olmalı. Siz salonda süzülürken, o da aheste aheste sizi takip etmeli. Fakat bütün gün ve gece bu uzun duvağı taşımak zor olacağı için dilerseniz sadece salona girmek için uzun duvak tasarlatıp bunu sadece salon girişinde kullanabilirsiniz. Kuaförünüzden bu konuda ricacı olup yakın bir arkadaşınıza bu görevi verebilirsiniz, saçınız bozulmadan duvağınızı değiştirmeyi başaracaktır.

Tesettür Gelinbaşı Duvak Modeli 2014

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir