Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Dört Mevsim Giyebileceğiniz Dört Dörtlük Parçalar

Dört Mevsim Giyebileceğiniz Dört Dörtlük Parçalar

İkili Takım - Blazer Ceket - Piliseli Etek - Jile Elbise

Dört mevsim giyebileceğiniz dört dörtlük parçalar, iklim değişiminde kafası karışan tesettürlü kadınları selamlıyor.

Trençkot‘, ‘denim parça‘, ‘bol pantolon‘ gibi klasikleri şimdilik listemizin dışında tutup; dolaplarda hava koşullarından etkilenmeyecek 4 yıldız parçayla tanıştırıyoruz.

Gamze Özkul Çizgili Tunik & Pantolon İkili Takım

“Takım”lar Her Mevsim Atakta

Son zamanların en güçlü stil kodunu, takım parçala yazıyor. Krep, poplin, ipek ya da modal karışımlı dokularla tasarlanan mevsimlik ikililer, her mekana ve zamana uyum sağlamasıyla tanınıyor. Sadece ofisin değil, günlük yaşamın hatta hafta sonunun da eşlikçisi olan ikili takımlar, bir araya geldiği parçalara göre iklim değiştiriyor. Nasıl mı? Dolaplara bol pantolon ve tunik ikilisi kattıysanız, bir palto ve bootie ile kışa, sivri burun babetler/sneaker ve trençkotlarla bahara, sadece sandaletler ile sıcak yaz günlerine adapte oldunuz demektir.

Siyah-Beyaz Pileli Etek

Mevsim Denklemi: Siyah/Beyaz Pileli Etek

Siyah ve beyazın mevsim seçmediğini artık hepimiz biliyoruz. Karlı kış günlerine çok yakışan beyaz stilleri; sıcak yaz günlerine cool’luk katan siyah stilleri çokça gördük. Tam da bu sebeple dört dörtlük parçalarımızdan biri olan pileli etekleri, ya siyah ya da beyazdan seçip dolaplara ekleyin. Dünya koleksiyonlarının bile son birkaç sezondur radarında olan bu tasarımların yıldızı sönmeyecek gibi. Kış mevsiminde salaş kazaklar ve botlarla kombinlenen pileli etekler; yaz mevsiminde çizgili tişört, denim ceket ve sneaker’lar ile eşleşiyor. Kısacası her hava koşullarında kendine yer bulan pileli etek hem stil sahibi hem de kullanışlı.

Merve Dağlı Magic Ceket

Dört Mevsimin Bukelamunu: Blazer Ceket

Modern kesimleri ve ara boylarıyla her mevsim oyuna dahil olan parçalardan biri de blazer ceket. Kendi gibi mevsim ayrımı yapmayan bol pantolonlar ya da yine bahsettiğimiz pileli eteklerle harika bir uyumu yakalayacak ceketler sevenlerine göz kırpıyor. Blazer ceketler, soğuk günlerde triko elbise, kazak, bol kadife pantolon, bot ya da çizmelerle kombinlendiği gibi yüksek modanın “ceket üstü ceket” trendine de uyum sağlayarak bir paltoyu da üzerine alabilir. Yaz günlerindeyse bol pantolon, pileli etek, gömlek, tişört, stilletto ve sandaletlerle kombinleniyor.

Zehrace Jile Elbise

Her Mevsimin “En” Parçası: Jile Elbise

Günlük kumaşlarla tasarlanan elbiselerin birçoğu aslına bakarsanız mevsim ayırt etmiyor. Çok ince krepler ya da yünlü dokular, triko parçalar ya da şifonlar bu kategoriye maalesef dahil olamıyor. Mevsimlik krep dokularla ya da poplin kumaşlarla tasarlanan elbiseleri mevsime uyarlamak daha kolay olacak. Bunun yanı sıra “denim jile” ya da mevsimlik dokulu jile elbiseler, yaz – kış farklı kombinasyonlarla ortama ayak uydurmakta usta. Kış zamanı kazak, çizme ve paltolarla kombinlenen tasarımlar; yaz günleri gömlek ve yazlık ayakkabılarla karşımızda. Hatta ve hatta bir jileyi tişört ve sneakar ile eşleştirdiğinizde mevsimi belirleyen sadece dış giyim parçanız olacak. Soğuklarda kaban, baharda trençkot, yağmurda yağmurluk güne başlamanıza yetecek.

Moda Editörü Büşra Karagöz

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *