Dolce & Gabbana 2016 İlkbahar-Yaz; Köklü İhtişam

Dolce & Gabbana 2016 İlkbahar-Yaz; Köklü İhtişam

Dolce Gabbana 2016 Yaz Elbise Modelleri

Hazır her mecra Dolce & Gabbana abaya modelleri ile ilgileniyor, gelin biz markanın ilkbahar-yaz koleksiyonunu hep birlikte inceleyelim. Dolce & Gabbana İlkbahar / Yaz 2016 defilesi Milano Moda Haftası kapsamında gerçekleşmişti. Tabii ki de en merak edilen defileler arasındaydı. Nasıl merak edilmesin ki?

Dünyanın en iyi markalarından biri ve köklerine tutkuyla bağlı olan marka kesinlikle Dolce&Gabbana’dır.

Dolce Gabbana 2016 Yaz Elbise Modelleri

Koleksiyonlarında vazgeçemedikleri İtalya sevdası 2016 İlkbahar-Yaz koleksiyonunda da başrolde! Sadece köklerine olan bağlılıkları değil elbette muhteşem el işçilikleri de Dolce&Gabbana’nın zirvedeki yerini koruyor.

Dolce Gabbana 2016 Yaz Abiye Modelleri

Bu koleksiyonu birkaç kelime ile özetlemek gerekirse; Çiçekler, kristaller, ihtişam ve selfie! Evet, selfie… Son yılların hastalık derecesindeki akımı “selfie” podyuma da taşındı. Mankenler hem koleksiyon ile arz-ı endam etti hem de selfie çekti. Tabii Dolce & Gabbana imzalı telefon kaplarını da görmüş olduk. Zekice değil mi? Kesinlikle öyle…

Dolce Gabbana 2016 Yaz Abiye Modelleri

Bu yaz Dolce & Gabbana kadını seyahat etmeyi seven, alışveriş tutkunu ve tabii ki de teknoloji sever olacak. Zira podyumdaki kadınlar böyle idi. Adeta bir defile değil de İtalya sokaklarında yürüyen zevkli kadınları izliyor gibiydik.

Dolce Gabbana 2016 Yaz Abiye Modelleri

Köklerine bağlı bir marka olduklarını söylemiştik. Tabii bu durum tasarımlarına da oldukça yansıyor. Koleksiyonda çizgiler ve klasikleşmiş çiçek desenlerinin yanı sıra Roma, Venedik, Floransa gibi İtalya’nın meşhur şehirlerini elbiselere baskı yoluyla nakşetmişler.

Dolce & Gabbana denilince aklımıza ilk gelenlerden biri de el işçiliği! Kıyafetlere işlenen kristal taşlar, ayakkabılardaki inciler, gözlük ve çantalardaki çiçekler, taçlar, küpeler… Hepsi teker teker el ile işlenmiş lüks kelimesinin hakkını vermiş.

Dolce Gabbana 2016 Yaz Elbise Modelleri

Dantel elbiselerin üzerine aplike edilmiş plaj figürleri yaz mevsimini şimdiden hissetmemizi sağlarken, mankenlerin ikişer çanta taşıması da “acaba?” sorusunu akıllara getiriyor. Brokar kumaşların takım elbiseye dönüşmesi… Fakat dönüşürken de o ciddiyeti deformasyona uğratmak için üzerine aplike edilmiş yaz kokulu romantik çiçekler…

Dolce Gabbana 2016 Yaz Elbise Modelleri

Dolce & Gabbana koleksiyonları hem romantik hem geçmişe dönük hem geleceği gören masal gibi koleksiyonlardır. Fotoğraflara bakınca siz de bize hak vereceksiniz. Kısacası sezonun prizmasından Dolce & Gabbana gösterisini anlamak için birkaç geri adım atın. İtalyan tarzını ve kültürünü, gösterişli ve ihtişamlı, renkli ve heyecan verici olgularını izleyin.

Yazı: Munise Boz

Dolce Gabbana 2016 Yaz Elbise Modelleri

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir