Doğru ve Hesaplı Alışverişin Püf Noktaları Nelerdir?

Doğru ve Hesaplı Alışverişin Püf Noktaları Nelerdir?

Hesaplı Alışverişin Püf Noktaları

Alışveriş biz kadınların oldukça zamanını alan fakat bir o kadarda keyifli bir aktivitedir. Peki alışverişi daha da keyiflendirmenin bir yolu var mı? Cevap çok basit, doğru ve hesaplı şekilde yapılan her alışveriş daima daha keyiflidir. İşte keyfinize keyif katacak alışveriş sırları

Alışveriş öncesi bütçenizi belirleyin

Alışveriş öncesinde harcama limitinizi belirleyin. Hoşunuza giden veya uygun fiyatlı olduğunu düşündüğünüz ürünler dahi bütçe planınızın dışına çıkmanıza sebep olmasın.

Ne alacağınızı önceden belirleyin

Alışverişin en önemli noktası burası! Eksiklerinizi belirleyin… Sadece birkaç dakikanızı ayırarak gardrobunuzun karşısına geçin ve ihtiyaçlarınızı belirleyin. Alışveriş esnasında ise sadece belirlediğiniz bu ihtiyaçlara odaklanın. Unutmayın! Vitrinler nefsinizi zorlayabilir ve sizi gereksiz para harcamalarına yöneltebilir.

İndirim dönemlerini kovalayın

Yazın ortasında kalın bir kazak veya kaban almak yada kışın ince bir tişörte para vermek size pek heyecanlı gelmeyebilir. Ama unutmayın en uygun fiyatlar daima sezon sonu indirim zamanında yakalanır.

Hesaplı Alışverişin Püf Noktaları

Kullanmayacağınız eşyaya para ödemeyin

Kişisel olarak herkes bir stil ve tarz sahibidir. Beğendiğimiz veya beğenmediğimiz şeyler vardır. Sadece indirimde olduğu için hiç tarzınız olmayacak veya kullanmayacağınız bir ürüne para vermeyin.

Uygun bedenli ürünleri tercih edin

Beğendiğiniz ürünün size uygun bir bedeni kalmamış olabilir, bu durumda büyük veya zayıflarım hevesiyle küçük bedenini satın almayın. Satın aldığınız her ürün sizin bedeninize uygun olmalı.

Alışverişe rahat kıyafetlerle çıkın

Alışverişe rahat ve giyip çıkarılması kolay olan kıyafetlerle gidin. Deneme kabinlerindeki zahmetli süreç sizin hem enerjinizden hem de zamanınızdan çalacaktır.

Özel günlerinizde alışverişe gitmeyin

Özel günler öncesinde bayanların fiziki yapıları değişkenlik gösterebilir. Örneğin o dönem içersinde aldığınız bir kıyafet size bol gelebilir. Bu sebeple alışveriş için bu dönemin geçmesini bekleyin.

Özetle alışveriş her kadının hayatında önemli bir yer tutar, fakat önemli olan bütçemize uygun ve doğru alışverişi yapabilmektir. Bu şekilde yapılan bir alışveriş her zaman daha keyifli olacaktır.

Yorumlar

“Doğru ve Hesaplı Alışverişin Püf Noktaları Nelerdir?” için bir cevap

  1. […] Alışverişin püf noktaları konumuzda bahsettiğimiz sezon sonu ve geçiş dönemlerinde alışveriş yaparak bütçenize önemli derecede katkıda bulunabilirsiniz. Sefamerve‘de hemen hemen tüm ürünlerinde uyguladığı sezon sonu indirimleriyle online alışverişi cazip hale getirmiş. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir