Doğru Kombin İçin İpuçları

Doğru Kombin İçin İpuçları

Tuğba Venn 2015-16 Sonbahar Kış Kaban Modelleri

Ürünler: Tuğba Venn

Birçok kadın ne giyeceğini ve kıyafetlerini nasıl kombinleyeceğine oldukça zaman ayırmasına rağmen istediği şıklığı yakalayamamaktan şikayet edebiliyor.

Beğenerek aldığı bir kıyafeti bir türlü kombinlerine uyarlayamıyor ya da hayal ettiği gibi durmayabiliyor.

Sonbahar alışverişinize çıkmadan önce, “Kombin yaparken neler dikkat etmek gerekir, doğru kombin nasıl yapılır?” sorularına dair ipuçlarını paylaşıyoruz.

Armine 2015-16 Sonbahar Kış Kap ve Yelek Modelleri

Ürünler: Armine

Alışverişinizi Planlayın

Alışverişe çıkmadan önce “Nelere ihtiyacım var?” diye düşünmek ve ihtiyaçlarımızı, önceliklerimizi belirlemek gerekiyor. Böylece hem işimize yaramayan bir ürün almamış olur hem de israfa yol açmamış oluruz.

Alışveriş için zamanınız varsa tarzınıza uygun mağazaların hepsine göz attıktan sonra alacağınız ürüne karar vermeniz daha iyi olacaktır. İnternet alışverişini deneyerek de zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Artık birçok markanın ve tasarımcıların butikleri online olarak hizmet veriyor. İnternet alışverişlerine sıcak bakmıyorsanız da alışverişe çıkmadan önce göz atarak sezonun parçalarına göz atmanızda fayda var. Böylelikle hangi mağazalara bakacağınızı kafanızda netleştirebilirsiniz.

Nihan 2015-16 Sonbahar Kış Kaban ve Manto Modelleri

Ürünler: Nihan

Vücut Tipinize Göre Giyinin

Birçok kadının kombinlerinde yaptığı en büyük hata, vücut tipine göre giyinmemektir. Bu sebeple öncelikle vücudunuzu iyi tanımalısınız.

Vücudunu iyi tanıyan bir kadın fazlalıklarını kamufle ederken daha hoş bir görünüme kavuşacaktır.

Kayra 2015-16 Sonbahar Kış Hırka ve Pardösü Modelleri

Ürünler: Kayra

Yaşınıza ve Statünüze Göre Giyinin

Kombinlerde yapılmaması gerekenlerden biri de yaşa göre giyinmemektir. Hissetiğiniz yaşı sergilemek istiyor olabilirsiniz ancak şöyle bir gerçek var ki 20’li yaşlardaki bir kadınla 30’lu yaşlardaki bir kadın yaşına uygun giyinmediğinde hoş görünemiyor.

Her kıyafet giydiğiniz mekana göre farklı algılanır ve sizin de tarzınızı belirler. Doğa yürüyüşlerinde, piknikte, sporda giydiğiniz bir kıyafeti iş yaşamınızda kullanırsanız ya da davette giydiğiniz türden bir kıyafeti günlük yaşamda kullanmak isterseniz farklı bakışlara maruz kalabilirsiniz. Bu sebeple kıyafetlerinizi bulunacağınız mekana göre kombinlemelisiniz.

İnci Deri 2015 Ayakkabı Modelleri

Ayakkabılar: İnci Deri

Mevsime Uygun Giyinin

Havaların sıcaklığı kombinlerimizin belirleyicilerindendir. Mevsime uygun parçalar giyinmek hem sizin rahatlığınızı sağlayacakken hem de sağlığınızı koruyacaktır.

Sonbahar ve kış aylarında yazın giydiğimiz babetleri, bez spor ayakkabıları kullanmak ya da sandalet tercih etmek, sizi soğuk ve yağışlı havalardan koruyamazken hem de kötü bir görüntüye sebep olacaktır. Kullandığınız kıyafetlerdeki renkler de sonbahar ve kış aylarına uygun olması daha hoş olacaktır.

Kuaybe Gider 2015-16 Sonbahar Kış Bohem Stil Giyim Modelleri

Ürünler: Kuaybe Gider

Trendleri Takip Edin

Kombinlerinizde, şık ve modern görüntüyü sağlayacak ipuçlarından biri de sezonun trendlerini ve moda renkleri takip etmek olacaktır.

Tabii bunları kombinlerde doğru uygulamak için stil danışmanlarının ve moda tasarımcılarının koleksiyonlarına göz atarak fikir edinebilirsiniz.

Aker 2015-16 Sonbahar Kış Tunik Modelleri

Ürünler: Aker

Renk Uyumuna Dikkat Edin

Doğru renklerin bir arada kullanılması kombindeki en önemli özelliklerden biridir. Tonsürton trendini ya da kontrast renk uyumunu kullanarak güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Kombinlerdeki fazla renk ve desenler karmaşık görüntü oluşturabilir. Bu sebeple iki ya da üç renk uyumuyla kombinlerinizi yapabilirsiniz.

Desenli kıyafetler kullanırken de karmaşaya yol açmamak için doğru tercihler yapmalısınız. Bu konuda sıkıntı yaşıyorsanız desenli kıyafetinizi sade tek renk ürünlerle tamamlayabilirsiniz.

Yazı: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir