Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Doğayla İç İçe Olabileceğiniz İstanbul’a Yakın Yerler

Doğayla İç İçe Olabileceğiniz İstanbul’a Yakın Yerler

Poyrazköy İstanbul

Tam da şu anda şöyle doğayla buluşup, bol oksijenli havasını içinize çekebileceğiniz, tabiat yürüyüşleri yaparken, yeşilin bin bir tonuna şahitlik edebileceğiniz, muhteşem manzaraları seyrederken ruhunuzu dinlendirebileceğiniz bir yere gitseniz sizce de harika olmaz mıydı? “Buna ayıracak geniş vakitler yok ki” dediğinizi duyar gibiyiz. Öyleyse doğru yerdesiniz! Çünkü uzun vakitler ayırmadan gezip, doğaya kendinizi teslim edebileceğiniz İstanbul’a yakın rotaları sizin için bu yazıda derledik.

İğneada Longozu

İğneada Longozu

Gölleriyle, deniziyle, ağaçları-ormanlarıyla, masmavi gökyüzü yemyeşil doğasıyla adeta cennetten bir köşe olan İğneada Longozu, İstanbul’a 180 km gibi kısa bir mesafede bulunuyor olmasıyla da metropol insanının buraya rahatça günü birlik geziler düzenleyebilmesine olanak tanıyor. Zengin sucul bitki örtüsüne ve 5 farklı göle sahip olan İğneada Longoz Ormanları Parkı, doğayla iç içe harika vakitler geçirmenizi sağlıyor.

Menekşe Yaylası

Menekşe Yaylası

İstanbul’un yanı başında Kocaeli’de bulunan Menekşe Yaylası, doğa yürüyüşü tutkunları, kamp sevdalıları ve doğaseverler için kaçırılmaz fırsatlar sunuyor. Mis gibi kekik kokulu yaylalardan geçerek yapılan bol oksijenli yürüyüşler, gününüzün ve dahi haftanızın keyifli geçmesini sağlıyor. Çam, kayın ve gürgen ağaçlarıyla çevrili bölge, fotoğraf çekimi için de ideal.

Acarlar Longozu

Acarlar Longozu

İstanbul’a yakın doğa harikalarından bahsedip de Acarlar Longozunu es geçmek elbette ki olmazdı. Sakarya longoz ormanlarında yer alan ve İstanbul’dan ortalama 2,5 saatlik bir yolculuk sonucu ulaşılabilen bu eşsiz güzellikteki mekan, doğa severlerin de uğrak noktalarından bir tanesi. Su içerisinde yüzen ağaçlar, bin bir çeşit bitkiler, göçmen kuşları ile görülmeye değer bir yer olan Acarlar Longozu, keyifli doğa yürüyüşleri için de birebir. Bölgenin çoğunluğunun geziye kapalı olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Cumalıkızık Köyü

Cumalıkızık Köyü

Bursa’nın şirin mi şirin köyü Cumalıkızık’ı sanıyoruz artık duymayan kalmamıştır. Sevimli evleri, tarihi dar sokakları, güzel doğası ve keyifli atmosferiyle İstanbul’dan çok da uzaklaşmadan, öyle uzun uzun yollar gitmeden ulaşılabilen ve büyük yorgunluklar yaşamadan gezilip dönülebilen, özellikle günü birlik gezilerin kahramanı olan bir yer burası. Hasta sonu doğaya kaçmak isteyenlerin de sıkça başvurduğu bir adres.

Seyahat Editörü: Esra Ünal

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *