Doğal Karaciğer Temizliği Yapan İçecekler

Doğal Karaciğer Temizliği Yapan İçecekler

Karaciğeri Temizleyen Doğal Meyve Suları

Vücudumuzdaki en önemli organlardan biri olan karaciğer, yanlış beslenme alışkanlıklarımız yüzünden zaman zaman görevini tam olarak yerine getiremeyebilir. Karaciğerin temel görevleri olan; metabolizmanın düzenlenmesi, kanın temizlenmesi, vitaminlerin emilmesi ve depolanması ve detoks daha sağlıklı bir bedene sahip olmak için elzem işlevlerdir. Karaciğer hastalıklarının tedavisi oldukça zor ve sancılıdır.

Unutmayın, vücudumuzdaki her organımızın bakımından sorumluyuz. Bu sorumluluğa sahip çıkarak, daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşama sahip olabiliriz. Sizin için, karaciğerinizi çeşitli hastalıklardan korumanızı sağlayacak doğal içecekleri listeledik.

Yeşil Çay Tarifi

En marifetli çay: “Yeşil Çay”

Yeşil çay, karaciğer yağlanmasına şifa olan içeceklerin başında gelmektedir. İçeriğindeki kateşin sayesinde, karaciğerde yağ birikmesini önler. Uyumadan önce bir fincan yeşil çay içmeyi alışkanlık haline getirerek, karaciğerinizin işlevlerini yerine getirmesine yardımcı olabilirsiniz. (Buna da göz atın; Yeşil Çay’lı Kek Tarifi.)

Şifalı Elma Suyu Tarifi

Lezzetli bir tarif: “Elma Suyu”

Karaciğerinizi korumak istiyorsanız, safra kesenizin sesine de kulak vermelisiniz. Safra kesesi taşlarını yumuşatmak, karaciğeri enfeksiyonlardan korumak, doğal detoks yapmak için, elma suyu tüketebilirsiniz. Elmanın içeğinde bulunan malik asit safra kesesi ve karaciğer için oldukça faydalıdır. Doğal elma suyunu aynı ölçüde limon suyu ile karıştırıp lezzetli bir içecek elde edebilirsiniz.

Şifalı Greyfurt Suyu Tarifi

Kendisi acı, faydası tatlı: “Greyfurt Suyu”

Kış aylarında kolaylıkla bulabileceğiniz greyfurt, karaciğerinize dost meyvelerin başında gelmektedir. Greyfurt suyuna; sarımsak, zencefil kökü, limon, zeytinyağı ekleyerek hem lezzetli hem de çok sağlıklı bir içecek hazırlayabilirsiniz. Bu içecek; karaciğerinizi temizlerken lenfatik sisteminizin güçlenmesine de yardımcı olur.

Şifalı Yaban Mersini Suyu

Hadi tanışalım: “Yaban Mersini Suyu”

Mutfak alışkanlıklarımızda henüz tam anlamıyla yer bulamasa da, yaban mersini içeriğindeki vitamin, mineral ve antioksidanlar sayesinde tam anlamıyla bir sağlık deposudur. Karaciğeri temizlerken, bağışıklık sistemimizi de güçlendirir. Yabar mersini saplarını, kereviz sapını, küçük bir salatalığı, kırmızı elmayı ve yeşil armutu mikserde iyice karıştırın. Bu mucize içeceği 5 gün boyunca düzenli olarak tüketerek karaciğerinizin yenilenmesine yardımcı olabilirsiniz. Her gün taze olarak hazırlamanız da fayda var.

Şifalı Havuç Suyu Tarifi

Kıtır kıtır yerken de lezzetli: Havuç Suyu

Bugs Bunny’nin vazgeçilmez yiyeceği havuç içindeki; A, B, C vitaminleri, kalsiyum, fosfor ve potasyum ile karaciğerdeki zararlı maddeleri vücudunuzdan uzaklaştırmanıza yardımcı olur. Havuç, salatalık ve kereviz sapını mikserde karıştırarak hazırladığınız içeceği bir hafta boyunca taze taze tüketin.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir