Diyeti Bozduğunuzda Alınacak Önlemler!

Diyeti Bozduğunuzda Alınacak Önlemler!

Diyeti Bozduğunuzda Alınacak Önlemler!

Diyeti Bozduğumuza Pişman Olduk!

Yemeği fazla kaçırdığınızda ya da diyeti bozduğunuzda hemen strese kapılmayın, gerekli önlemleri alın!

Kilo fazlanız var ve o fazla kilolardan biran önce kurtulma hayali içerisindesiniz. Yediğinize-içtiğinize dikkat eder oldunuz ancak stresiniz de bir o kadar fazla! Mutsuz olduğunuz ya da tam aksi çok keyifli olduğunuz bir anda küçük bir kaçamak yapmak istediniz. Görünümü ile sizi mest eden bir küçük pasta ile bu anı noktaladınız. Peki ya sonra?

Sonrasında hissettiğiniz pişmanlığın nasıl bir his olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu sebeple şimdi içinizde büyüyen o pişmanlıktan kurtulup kendinizi çok daha iyi ve istikrarlı hissetmenizi sağlayacak öneriler sunuyoruz. Ani ve istek dışı diyetinizi bozduğunuzda ve kilo almaya başladığınızı fark ettiğiniz anda bu önlemleri derhal uygulamanızı tavsiye ediyoruz!

Moralinizi Toplayın, Kendinizi Affedin!

Atacağınız ilk adım kendi kendinizi affetmektir. Böyle bir kaçamak sonrası moralinizi yeniden toplamanız çok önemli. Kendinizi strese sokmak yerine kendinizi bir an önce affedin ve yeniden sağlıklı besinlere merhaba diyin.

Diyeti Bozduğunuzda Alınacak Önlemler!

Tartıdan Uzak Durun!

Tıka basa yediğiniz günün ertesinde sakın ama sakın tartılmayın! Diyeti bozduğunuz ve fazlasıyla yemek yediğiniz bir günün ertesinde tartılırsanız bu kilo sizin gerçek kilonuz olmayacaktır. Bu moral bozukluğuna ise hiç ihtiyacınız yok. Moral ve motivasyonu kaybetmemek için tartılmakta acele etmeyin. Yeme düzeninizi eski haline getirinceye kadar tartıdan uzak durun, kendinizi bu şekilde daha iyi hissedeceksiniz.

Öğün Atlamayın!

Tamam, bir kaçamak yapıp sınırsızca diyeti bozmuş olabilirsiniz ancak yeniden bir disipline girmeye karar verdiğinizde asla öğün atlamayın! Yaptığınız bu hatayı kendinizi aç bırakarak telafi edemezsiniz. Hem bu şekilde aç kalmanız sağlıksız alışkanlıklar kazanmanıza neden olabilir. Öğün atlamanın metabolizmayı alt üst ettiğini de hatırlatmakta fayda var.

Diyeti Bozduğunuzda Alınacak Önlemler!

Metabolizmanızı Hızlandırın

Ara öğünlerinizde metabolizmanızı hızlandıracak besinler tercih edebilirsiniz. Bu besinler sizi hem tok tutacak hem de protein alımınızı arttıracaktırlar. Bu besinlere örnek olarak 3 tam ceviz, 10 fındık ya da 10 badem seçeneklerini verebiliriz. Tercih sizin…

Bol Su Tüketimi

Belki bugün ipin ucunu iyice kaçırdınız ve tatlılardan kendinizi alamadınız… Umudunuzu yitirmiş olabilirsiniz ama ne kadar diyeti bozarsanız bozun ertesi gün su tüketimini arttırarak eski disiplininize dönebilirsiniz. Günlük sıvı tüketiminizi gözden geçirin ve derhal daha fazla sıvı grubunda yer alan ödem atabileceğiniz bitki çaylarından tüketin. Bol su tüketerek vücunuzda bulunan tüm zararlı maddeleri temizleyebilirsiniz. Bu sayede vücudunuzu içten temizleyecek, kendinizi çok daha canlı ve iyi hissedeceksiniz.

Diyeti Bozduğunuzda Alınacak Önlemler!

Altın Kural Sebze-Meyve Tüketimi

Kendinizi biran önce toplamanın en etkili yollarından biri de bol sebze ve meyve tüketimi. Ne kadar çok meyve yerseniz yiyin kendinizi zinde ve formda hissedeceksiniz. Üstelik yüksek lif içeren sebze ve meyve tüketmeniz size çok daha fazla fayda sağlayacaktır.

Az ama Sürekli Egzersiz

Kendinize yapabileceğinizden fazla sorumluluk yüklemeyin ve fazla egzersiz yapmak için kendinizi zorlamayın. Yapmanız gereken en önemli şey yapabileceğiniz ve belli bir düzende devam ettirebileceğiniz bir spor planı uygulamak. Normalde yapabileceğinizden çok daha fazla egzersiz yapmak sizi rutin olarak yaptığınız spor alışkanlığınızdan da vazgeçmenize neden olabilir.

Diyeti Bozduğunuzda Alınacak Önlemler!

Kış Meyvelerini Tüketin

Hem kan yapıcı özelliği hem de antioksidan özelliği ile nar tüketmenin şimdi tam zamanı. Kış aylarında metabolizmanızı nar ile hızlandırabilirsiniz.

Yorumlar

“Diyeti Bozduğunuzda Alınacak Önlemler!” için bir cevap

  1. […] yeni tanınmakta olsa da açlığı bastırıcı etkisiyle zayıflama diyetlerinde yerini çoktan aldı karabuğday. Üçgen şeklindeki tohumları tüketilen son dönemin en […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir