Dış Giyimde Rahat ve Zarif Kombinler

Dış Giyimde Rahat ve Zarif Kombinler

Tesettür Giyim Kombinleri 2014

Kap: Moschino, Eşarp: Aker, Ayakabı: Christian Louboutin

Nekadar bol, nekadar uzun ve nekadar kapalı bir kıyafet tercihinde bulunursak bulunalım dış giysimiz olmadan olmaz! Neden mi? Çünkü Müslüman bir kadının ev için ayrı dış mekan için ayrı kıyafeti olmalıdır ki tesettür kelimesi anlam bulsun ve namehram olan kişilerden kendimizi muhafaza edelim. Dış giyimde rahatlık ve zariflik ise öncelikli dikkat ettiğimiz konuların başında geliyor.

Dış giyim tercihlerinde pardesülerimiz, mantolarımız, feracelerimiz, kaplarımız, tuniklerimiz, panço türü kışın sarınıp büründüğümüz şallarımızı da düşünecek olursak en az iç giyim kadar önemli.

Tesettür Giyim Kombinleri 2014

Kap: Mother, Eşarp: Pierre Cardin, Ayakkabı: Zara

Modayı bir imaj algısı olarak da değerlendirdiğimizde sadece üzerimize giydiklerimizle sınırlandıramayız. İç kıyafetlerimizden daha çok dış giyim tercihlerimiz bizim için bir imaj vitrinidir. Sokağa çıktığımızda, ya da bir davete, bir toplantıya bir geziye çıktığımızda üzerimize giydiğimiz kıyafetler dış giyim olarak yorumlanır.

Tesettür Giyim Kombinleri 2014

Kap: St. John, Eşarp: Aker, Ayakkabı: Deichman

Hatta gittiğimiz yerde üzerimizi çıkardığımızda pardesü altındaki gömleğimiz, eteğimiz ya da pantalonumuz dikkat çeker. Bunlara azami bir özen gösteririz. Dış giyimde genel olarak elbiselerimizle birlikte takı ve aksesuarlarımız kıyafetimizi tamamlayan en önemli bir unsurdur.

Tesettür Giyim Kombinleri 2014

Kap: Rochas, Eşarp: Beymen, Pantolon: Mango

Paylaştığımız kombinlerde, genelde kap altına pantalon giymeyi tercih ettik. Yaz kıyafetlerinde ciddi bir ortamda bulunacak isek eğer, topuklu ayakkabılar bir başka tercih nedenimizdir. Bir piknik, bir sahil yürüyüşlerinde sade bir dış giyim spor ayakkabılarla işimizi görür. Yine dışarıda bulunduğumuzda çantamız, gözlüğümüz, bilezik ve kolyemiz kıyafetimizle uyum içinde olmalıdır. Dış giysilerimizde sadelikle birlikte tercih ettiğimiz elbise modellerimiz estetik ve üzerimizde taşıdığımız kıyafetlerle kendimizi daha iyi ifade ederiz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir