Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Diriliş Ertuğrul’a Sayılı Günler Kaldı

Diriliş Ertuğrul’a Sayılı Günler Kaldı

Diriliş Ertuğrul’a Sayılı Günler Kaldı

“Bir Milletin Dirilişine Az kaldı’’

TRT 1’in rekortmen dizisi Diriliş Ertuğrul’un yeni sezondaki ilk bölümü için geri sayım başladı.

TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve çok geniş bir izleyici kitlesine sahip olan rekortmen dizi Diriliş ‘’Ertuğrul’’ 26 Ekim Çarşamba günü izleyiciyle tekrar buluşuyor.

Diriliş Ertuğrul’a Sayılı Günler Kaldı

Yeni Sezonda Neler Olacak?

Diriliş Ertuğrul’un yeni sezonunda; Kayıların büyük bir kısmı Ahlat’a yerleşirken, Ertuğrul ve ona inanan dört yüz Kayı Ankara yakınlarına yerleşmiştir. Önceki sezonlarda savaşçılık özellikleriyle ön plana çıkan Kayılar, bu sezonda ticaretle ilgilenmeye başlayacak ve o bölgede kurulan Hanlı Pazar’da ticari ve siyasi mücadelelere gireceklerdir.

Diriliş Ertuğrul’a Sayılı Günler Kaldı

Yeni Sezonda Yeni Oyuncular ve Dev Plato

Dizinin yeni sezonu ile ilgili açıklamalar yapan Mehmet Bozdağ: “Dizimizin yeni sezonuna sayılı günler kaldı bizde büyük bir heyecanla bekliyoruz. Diziye yeni sezonda dahil olan oyuncular arasında Kürşat Alnıaçık, Cem Uçan, Erden Alkan, Gülçin Santırcıoğlu, Gülsim Ali, Sedef Şahin, Batuhan Karacakaya, Lebip Gökhan, Osman Albayrak, Elif Sümbül Sert, Cenk Kangöz, Fırat Topkorur, Gökhan Bekletenler, Çağdaş Onur Öztürk, Mehmet Pala, Serhat Barış, Mert Soyyer, Mehmet Cerrahoğlu, Ekrem Türker ve Yaman Tümen yer alıyor. Her biri ilginç karakterlere hayat veren, oyuncularımızla ve platomuzun yeni haliyle daha da güçlenerek seyircilerimizle buluşuyoruz” dedi.

Diriliş Ertuğrul’a Sayılı Günler Kaldı

Öte yandan büyüyen plato hakkında bilgileri de paylaşan Bozdağ, ‘’ Çekimler 85.000 metrekare alana kurulu, dev bir platoda yapılıyor. Proje için 1.200’e yakın döneme ait kostüm ve birçok aksesuar üretildi. Tüm plato ve dekor asıllarına uygun şekilde inşa edildi. Riva ve Beykoz Kundura Fabrikasına bulunan platolara bu sezon yeni Kayı Obası, Çavdaroğlu Obası ve Hanlı Pazar gibi yeni mekanlar eklendi.’’ dedi.

Diriliş Ertuğrul’a Sayılı Günler Kaldı

Yapımcılığını Mehmet Bozdağ’ın, yönetmenliğini Metin Günay’ın üstlendiği, senaryosunu ise Mehmet Bozdağ, Atilla Engin ve Aslı Zeynep Peker Bozdağ’ın yazdığı Diriliş ‘’Ertuğrul’’ 26 Ekim 2016’dan itibaren her Çarşamba saat 20.00’da TRT 1 ekranlarında olacak.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *