Dev köpekbalıkları İstanbul’da!

Dev köpekbalıkları İstanbul’da!

Köpekbalığı-sergisi

Bilinenlerin aksine köpekbalıkları masum mu? Av mı yoksa avcı mı? Köpekbalığı Dünyası Sergisi, köpekbalıklarının varoluş öyküsünü ve ekosistemde oynadıkları rolü anlatıyor. Kaçmaz!

Dünyanın birçok yerinde sergilenen ve hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından büyük ilgiyle karşılanan “Köpekbalığı Dünyası Sergisi” 22 Kasım tarihinden itibaren Şubat ayı sonuna kadar Trump Towers Mall’da ziyaretçileriyle buluşacak.

Dünyanın en kapsamlı ve eğitici sergilerinden, İstanbul Exhibitons ve Trump Towers Mall işbirliği ile Türkiye’ye gelen Köpekbalığı Dünyası Sergisi okyanusların, köpekbalıklarının varoluş öyküsünü ve ekosistemde oynadıkları rolü anlatarak, yeryüzünde en çok yanlış anlaşılan ve kötülenen hayvanlardan biri için empati yaratmayı hedefliyor.

Sergi; okyanusların en güçlü büyük balığının anatomisini, en son teknolojilerle interaktif olarak gözler önüne sererek, uzun yıllar süren takip süreçlerini ve köpekbalığının ilginç serüvenini gözler önüne serecek.

Bilinenlerin aksine köpekbalıkları masum mu? 450 milyon yılda oluşan ve son 50 yılda yok oluşun eşiğine gelen bu muhteşem canlıların bilinen efsanelerin aksine av mı yoksa avcı mı olduklarını bu sergi net olarak ortaya koyuyor.

Ayrıca sergide Güney Avustralya sularından 5.5 metrelik büyük beyaz köpekbalığı da dahil olmak üzere, gerçek türlerin tam boyutlu modelleri, avı olan 320 kg’lık Orkinoz’un peşine düşmüş olan yetişkin bir Mako Köpekbalığı’nın, gerçek ve büyüleyici dondurulmuş bir örneği, JAWS filminde kullanılan dalış kafesleri, yapay malzemeler ve hatıra eşyaları, tüm detaylarıyla binlerce çene, diş ve fosil koleksiyonu, su altının dinazorları olan Megalodon çenelerinden oluşan 2 metrelik bir set izleyicilerle buluşuyor.

Köpekbalığı Dünyası Sergisi
Tarih: 22 Kasım 2012 – 28 Şubat 2013
Yer: Trump Towers Mall

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *