Desenli Eşarp Nasıl Kombinlenir?

Desenli Eşarp Nasıl Kombinlenir?

Desenli Eşarplar Nasıl Kombinlenir

Belki tesettüre yeni girdiniz belki de sadece şal bağlıyorsunuz ve desenli eşarpları nasıl kombinleyeceğinizi bilmiyorsunuz. İşte tam bu noktada Yesiltopuklar.com imdadınıza yetişiyor. Markaların yeni sezonlarında gördüğümüz rengarenk, asil veya dinamik desenlerden biri neden sizin başınızda olmasın?

Eşarp kullanmaya yeni yeni başlıyorsanız size tavsiyem içinde az renk kombinasyonları bulunduran ve keskin detaylara sahip olanlara doğru yönelin. Uzun lafın kısası; sizin için yalın desenler “in” karmakarışık desenler “out”.

Desenli Eşarplar Nasıl Kombinlenir

Desenli eşarplarınızı kombinlerken eşarbın deseninden sportif mi yoksa şık bir kombin mi yapacağınıza karar verebilirsiniz. Ben floral desenlerin daha narin bir kombine, geometrik desenlerin ise daha dinamik bir kombine yakışacağı taraftarıyım. Tabii ki seçim tamamen sizin.

Degrade desenleri son iki-üç sezonda altın çağını yaşıyor diyebiliriz. Bu tür renk geçişli olan eşarplarınızı illa ki markası görünecek şekilde değil de yüz kısmınıza en uygun renk tonu gelecek şekilde bağlayın. Size uygun renk tonlarını da “Ten Rengine Göre Eşarp ve Şal Seçimi” yazımızdan okuyabilirsiniz.

Desenli Eşarplar Nasıl Kombinlenir

Peki desenli eşarbımızı sadece düz renge sahip parçalarla mı kombinleyeceğiz? Hayır. Çizgili bluzunuzla, pantolonunuzla ya da eteğinizle rahatça match edebilirsiniz.

Siyah-beyaz desenin diğer desenlerle olan uyumunu göz ardı etmeyin.

Desenli Eşarplar Nasıl Kombinlenir

Puantiyeli parçalar da floral desenlerle oldukça keyifli bir uyum sağlıyor. Aynanın karşısına geçip bir iki deneme yapabilirsiniz.

Deseni desenle karıştırın dedik ama düz renklerle kombin ettiğiniz eşarbınızı kombininizin starı haline getirebilirsiniz.

Desenli Eşarplar Nasıl Kombinlenir

Eşarbınızın deseninden seçeceğiniz en fazla üç rengi kombininize yansıtmanız eşarbınıza fokus etkisi yaratacaktır. En fazla üç renk dedik ama burada da bir püf noktası var; ‘en fazla üç hakim renk’. Fosforlu pembeler, neon sarılar yerine bebek mavisi, zümrüt yeşili, bordo gibi renkleri tercih edin.

Hayvan desenli eşarplarınızı kombinlerken mutlaka düz renkler kullanın başka bir desenle match yapmayın. Bu tür desenler dominant karakterli olduğu için sade kullanmakta fayda var, aksi takdirse sizi frapan gösterir.

Yazı: Munise Boz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir