Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Demlikte Kalan Çayı Dökmeyin!

Demlikte Kalan Çayı Dökmeyin!

Demlikte Kalan Çayı Dökmeyin

Çayın Şaşırtıcı Faydaları

Çay, Türk mutfak kültürünün olmazsa olmazlarından. Günün her anında kahvaltıda, akşam yemekten sonra ve özellikle adı üstünde beş çayında vazgeçilmez…

İçerken büyük keyif aldığımız çay, hem balsam vazifesi görüyor, hem de antibiyotik etki gösterebiliyor. Demlikte kalan çayın suyu da posası da  temizlik ve koku giderici olarak kullanılabiliyor.

İşte demlikte kalan çay ve posasının şaşırtıcı faydaları:

Parlak saçlar için şampuanlama işleminden sonra son su olarak çaydanlıkta kalan ılık çayla saçlarınızı durulayın. Bakın saçlarınız nasıl da ışıl ışıl oluyor .

Ayak kokusu için; ılık çay dolu bir leğene ayaklarınızı daldırın ve her akşam yatmadan önce 10 dakika tutun. 10 günde koku diye bir şey kalmayacaktır.

Boğaz ağrılarında, posaları süzüp soğuyan demi gargara olarak kullanın.

Cildiniz çok mu yağlı?
Banyodan çıkmadan son su olarak bir çaydanlık çay ile teninizi ovuşturun, balsam vazifesi görür.

Çayı, derinizdeki yaraların temizlenmesi ve antibiyotik etki göstermesi için pamukla tatbik ederek kullanın.

Elinize sinen balık ya da soğan kokusunu gideriyor. Elinizi demli çayla yıkayın. Kurtarıcınız çay kokudan eser bırakmayacaktır.

Gözünüzde çapak oluşuyorsa; kaynamış çayı bir tasa koyup buharı gözünüze gelecek biçimde başınızı üstüne koyun. Ya da ılık çaya batırılmış pamuğu gözlerinize ve etrafına tatbik edin.

Buzdolabınızda koku varsa; demlikte kalmış çay posalarını kurutup bir kap içinde rafa yerleştirin, kokudan eser kalmayacaktır.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *