Dekorasyonda Mistik Detaylar

Dekorasyonda Mistik Detaylar

Ev Dekorasyon Önerileri 2014

Evinizde Yeni Bir Köşe Oluşturun!

Ev dekorasyonunuzda ufak değişiklikler yaparak yaşamınıza farklı bir pencere açabilirsiniz… Eğer evinizde küçük de olsa bir değişiklik yapma firindeyseniz önerilerimize kulak verin!

Ev Dekorasyon Önerileri 2014

Mistik Detaylara Yer Verin

Mistik kelime anlamıyla “gizemli” manasına gelmektedir. Mistisizmin kaynağı ise dinlerin ve güzel sanatların ilham aldıkları kaynaktır. Yani, görünün dünyanın ötesindeki görünmeyenin bilincidir. Bu durumun temel rölü, insana eşyanın içine ait bilgisini ilahi bilgiyi de katarak insanı yeniden ezeliyete kavuşturmadır.

Böylesine derin manalar taşıyan bir olguyu evlerinize yansıtmaya ne dersiniz? Üstelik bu mistik atmosferi oluşturmak hiç de zor değil! Eğer evimin tamamını değiştiremem ama değişiklik yapmak istiyorum diyorsanız tek yapmanız gereken evinizde bir köşe ayırmanız ve o köşeye mistik olgular katmanız. Nasıl mı? Gelin şimdi ev dekorasyonunuza mistik bir hava katmanın yollarını birlikte inceleyelim…

Ev Dekorasyon Önerileri 2014

Tek bir köşe yeterli

Evet, yanlış duymadınız evinizde mistik bir atmosfer oluşturmanız için tek bir köşe belirlemeniz yeterli olacak.

Bu köşenin öyle çok büyük olmasına gerek yok iki kişinin vakit geçirebileceği kadar bir alan olması yeterli. Hatta belki de tek kişinin…

Ev Dekorasyon Önerileri 2014

Yer minderlerinin gücü

Oluşturduğunuz köşeye (yumuşak ya da sert tercihinize göre) yer minderli koyun!

Küçük alanı olanlar iki ya da tek minder de kullanabilir ama belim alanım geniş ve tüm odayı dekore etmek istiyorum derseniz yer minderlerinin sayısını arttırın ve hemen hemen tüm kenarlara yerleştirin.

Ev Dekorasyon Önerileri 2014

Bol bol yastık

Son zamanlarda ev dekorasyonunda sıkça kullanılan ve tercih edilen yastıklar şimdi de sizin evinizde yerini alsın…

Ev Dekorasyon Önerileri 2014

Yerleştirdiğiniz minderlerin üzerine küçüklü büyüklü yastıklar kullanarak ortamı çok daha mistik bir hale dönüştürebilirsiniz. Üstelik yerde vakit geçireceğiniz zamanlarda bu yastıklara çok ihtiyacınız olacak.

Ev Dekorasyon Önerileri 2014

Mumlar, fenerler ve gaz lambaları ile aydınlanın

Odanızda ya da oluşturduğunuz minik köşenizi aydınlatmak için mumlardan yararlanmanızı tavsiye ederiz. Tabii mum dışında mistik görünümlü fenerler ve gaz lambaları da olabilir.

Ev Dekorasyon Önerileri 2014

Küçük sehpa

Eğer tam manasıyla bir dekorasyon yapmak istiyorsanız yerinize göre büyüklüğünü belirleyebileceğiniz yere yakın bir sehpa ile dekorasyonunuzu taçlandırabilirsiniz. Özellikle ahşap oyma ya da bakır sehpalar bu dekorasyon için oldukça uygun diyebiliriz.

İşte evinizde mistik ve huzurlu bir mekan oluşturma bu kadar basit. Şimdi tek yapmanız gereken bu huzurlu köşeye çekilip Türk kahvenizi yudumlamak olacak. Keyifli günler dileriz…

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir