Dekorasyon Stiliniz Hangisi?

Dekorasyon Stiliniz Hangisi?

2017 Dekorasyon Stilleri

Crate and Barrel, sizin için en uygun kanepeyi bulmanıza yardımcı oluyor…

Dünya ev perakendesinin gözde markası Crate and Barrel, yaşam alanlarınız için farklı kanepe alternatiflerini bir arada sunarken sizin için en uygun kanepeyi seçmenin de yollarını paylaşıyor

Yaşam alanlarına keyif ve mutluluk katan Crate and Barrel, sunduğu kanepe alternatifleriyle en keyifli anlarınıza eşlik ediyor. Kapladıkları alan ve dekorasyona etkileri ile yaşam alanlarınızın en önemli parçalardan biri olan kanepelerin seçimleri her zaman daha uzun sürer ve seçim yaparken akıllarda “Kanepeyi hangi oda için alacağız ve ne tür bir kanepe almak istiyoruz? Kanepelerin başlıca malzemeleri nelerdir?” gibi bir sürü soru dolaşıp durur. Bu uzun seçim sürecinde kanepenin iç malzemesi ve neden yapıldığı da dış görüntüsü kadar büyük önem taşır.

Farklı tarz ve estetik zevklere hitap eden geniş bir yelpazeden oluşan kanepe modelleri ile Crate and Barrel’ın sizler için hazırladığı bu kılavuz sayesinde, yaşam alanlarınız için en ideal ikili, üçlü, L şeklinde veya yataklı kanepeyi bulmak çok keyifli ve kolay olacak!

2017 Dekorasyon Stilleri

Odanız ne kadar büyük?

Herhangi bir kanepeye göz atmadan önce, ne kadar bir alanınız olduğuna bakmanız büyük önem taşıyor. Eğer yardımı olacağını düşünüyorsanız, odanızın bir krokisini çizebilir ve krokinizi göz önünde bulundurarak büyük odalar için bir köşe kanepe, küçük odalar için de ikili bir kanepe tercih edebilirsiniz. Size, bu konuda yardımcı olması için Crate and Barrel’ın kısa süre içinde hayata geçireceği 3D Design uygulamasını indirerek, uygulama içinde modellenmiş tüm ürünleri gerçek ölçüleriyle evinizde görebilir, ya da kendi alanınızı siz tasarlayabilirsiniz.

2017 Dekorasyon Stilleri

Dekorasyon stiliniz nedir?

Çocuklar evden ayrıldığına göre, salonunuza sınıf atlatmak mı istiyorsunuz? Ya da rahat ve aile tipi bir kanepe arayan, küçük çocuklara sahip genç bir çift misiniz? Sonuç olarak hayat tarzınız ve kişisel tercihleriniz, alacağınız kanepeyi belirleyecektir. Örneğin; kıvrımlı, kolçaklı ve şişkin minderli kanepeler daha geleneksel bir tarz sevenleri memnun edebilecekken; muntazam hatlı, minimalist tarza sahip kanepeler ise salonunuza daha modern bir görünüm katacaktır.

2017 Dekorasyon Stilleri

Uzun ömürlü bir kullanım için teknik özellikleri de unutmamalı…

Seçeceğiniz kanepenin keyifli anlara uzun zaman boyunca eşlik edebilmesi için iskeleti, yay sistemi, minder ve döşemesi oldukça büyük önem taşıyor.

Uzun ömürlü bir tercih için Crate and Barrel, masif iskeleti eğilmelere karşı fırınlanmış, kendinden ya da metal vida ve braketlerle monteli ayaklara sahip mobilyaları tercih etmenizi öneriyor. Kolay bir test yapmak istiyorsanız, kanepenizin ön köşelerinden birini 10 cm kadar yukarıya kaldırın. Eğer diğer uçtaki köşe de havaya kalkıyorsa o kanepe sağlam demektir. Zayıf bir iskelete sahip kanepelerde diğer uç kesinlikle aynı derecede havaya kalkmaz, hatta yerde kaldığı bile olur. Böyle kanepelerin iskeletleri zamanla iyice gevşer ve parçalara ayrılırlar.

2017 Dekorasyon Stilleri

 

Her kanepenin minderleri destekleyen, ağ veya bağlardan oluşan alt sistemleri vardır. Bir kanepenin süspansiyon sistemini tam olarak hissetmek için eğer çıkarabiliyorsanız, minderleri yerlerinden çıkartın ve elinizi alt zeminin üzerinde gezdirin. S şeklinde burgulu sarmallar birbirlerine daha yakın yerleştirilmiş olup, ağırlığı daha eşit olarak dağıtırlar. Böylece daha rahat bir oturma imkanı sağlarlar. Eğer en üst kalite bir süspansiyon sistemi arıyorsanız, Crate and Barrel size el üretimi tellere sahip kanepeleri tercih etmenizi öneriyor.

2017 Dekorasyon Stilleri

 

Oturma şekliniz için en uygun minderi nasıl bulabilirsiniz?

Kanepenin içine gömülmek mi istiyorsunuz, yoksa size sağlam bir destek sunmasını mı? Bunun için birçok minder deneyebilirsiniz. Minderin içinin, hangi malzemeden yapıldığını ve kılıfını iyice incelemenizi öneririz. İşte size kolay bir test yöntemi: Minderi dikine tutup iki elinizi iki yandan birbirlerine doğru bastırın. Elleriniz birbirlerine ne kadar çok yaklaşıyorlarsa, minderin iç malzemesi o kadar kaliteli demektir. En ideal minder sizi rahat hissettirecek kadar yumuşak, fakat aynı zamanda alt zemini hissettirmeyecek kadar sert olandır.

2017 Dekorasyon Stilleri

Etrafta bu kadar kanepe çeşidi varken seçenekleri nasıl daraltabilirsiniz?

Crate and Barrel, seçiminizi yaparken tarzınızı ve yüzeyden nasıl bir performans beklediğinizi göz önünde bulundurmanızı öneriyor. Eğer bakım derdi olmasın istiyorsanız polyester, naylon, akrilik gibi malzemelerden üretilmiş sentetik kumaşlara ya da lekeyi emip içeriye geçirmektense, yüzeyde tutan karışım kumaşlara yönelebilirsiniz. Dış mekan kumaşları leke tutmadıkları, aynı zamanda kolayca temizlendikleri için çocuklu aileler için idealdir. Eğer daha yumuşak ve eskimiş bir görüntü istiyorsanız yani kırışıklarla aranız iyiyse, pamuk veya keten tam da size göre! Doğal deriden yapılan kanepeler de zamanla eskimiş bir görünüm alacak ve yumuşayacaklardır.

Tüm yaşam alanlarını tamamlayan kanepe seçenekleri ile Crate and Barrel sizleri, Akasya, İstinyePark, Zorlu Center, Maçka Outlet, Akmerkez, Ankara Next Level mağazalarına ve www.crateandbarrel.com.tr adresine bekliyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir