Defilelerle Dünya Modası

Defilelerle Dünya Modası

Valentino 2014-2015 Koleksiyonu

Dünyaca ünlü markaların yapmış olduğu ve büyük kitlelere hitap ettiği defileler bugün merceğimiz altında olacak. Birçok defileyi dergilerden ve internet üzerinden çok fazla görmüş olsak da geniş bir mercek ile incelemek kafamızda birçok ipucu oluşturur.  Bugün, dünyaca ünlü markalardan Elie Saab ve Valentino 2014-2015 kış kolaksiyonlarından en göz alıcı parçaları sizlerle buluşturacağız.

Elie Saab 2015 Haute Couture Koleksiyonu

Elie Saab 2014-15 Houte Couture Koleksiyonu

Lübnan asıllı modacı Elie Saab’ın senelerdir yaptığı gerek couture defileler gerekse ilkbahar-yaz, sonbahar-kış koleksiyonları olsun hepsi, geniş kitleler tarafından beğenilmiştir. Özellikle Türkler tarafından çok beğenilen ve her defilesinden sonra sosyal medyada çokça paylaşımda bulunulan Elie Saab tasarımları, tesettürlü bayanlar için ise anahtar parçalar olmuştur. Elie Saab’ın yaptığı tasarımların tesettürlü bayanlara hitap etmesindeki baş etken, dekolteyi yerinde ve ölçülü kullanması ve birçok tasarımın tesettüre kolayca uyarlanmasıdır. 2014-15 Houte Couture koleksiyonunda; renklerin güzelliği, payetlerin göz alıcılığı ve ihtişamın göz kamaştırması defile güzelliğinin üç temel sebebidir. Renklerin güzel geçişleri ve kullanımı bir koleksiyondaki en önemli noktadır. Elie Saab 2014-15 Couture koleksiyonu da bunun en güzel örneklerinden biridir.

Valentino 2014-2015 Koleksiyonu

Valentino 2014-2015 Sonbahar-Kış Koleksiyonu

Sade ve Şık Valentino

Ünlü İtalyan moda markası olan Valentino ilk olarak R.E.D markası olarak kadınları kırmızının muhteşem rengi ile buluşturmuş ve tasarımları ile modaya damgasını vurmuştur. Her yıl muhteşem defileler ile tasarımlarını sergileyen Valentino’nun 2014-15 Sonbahar-Kış koleksiyonunda siyah ve beyazın asilliğini görmekteyiz.

Valentino 2014-2015 Koleksiyonu

Seçtiğimiz görsellerde, tesettürlü bayanların rahatça tercih edebileceği, aynı zamanda vücudu güzel ve ince gösterebilecek tasarımlara yer verdik. Bu tasarımlar, bayanların hem günlük hem de klasik kombinlerinde rahatlıkla kullanabileceği anahtar parçalardır. Bir diğer dikkat çekici parçalar ise tekrarlı motiflerin kullanıldığı, krem üzerine baskılı olanlardır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir