Daha Zayıf Görünmenin 8 Altın Kuralı!

Daha Zayıf Görünmenin 8 Altın Kuralı!

Merve Dağlı 2023

Daha Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmeliyiz?

Hiçbir hanım fazla kilolara sahip olmak istemez. Düzensiz beslenmek, spor yapmamak, aşırı tatlı tüketmek ve hamur işlerini çok yemek hanımların kilo almasına en büyük etkendir. Bunlarla birlikte doğum, hormonsal hastalıklar ve ilaçlar gibi farklı birçok etken de kilo alınmasına sebep olur.

Fazla kilolardan kurtulmak için uzman bir diyetisyenden yardım almak, sağlıklı beslenmek ve spor yapmak gerekmektedir. Tüm bu süreçlerde daha zayıf görünmeniz için doğru kıyafetleri ve doğru giyinme yöntemini bilmeniz gerekiyor. Yesiltopuklar.com ekibi olarak, size daha zayıf ve ince görünmenin 8 altın kuralını sunuyoruz. Şimdi, gelin birlikte göz atalım…

Zayıf Gösteren Tesettür Kıyafetler

Bedeninizle barışın ve kendi bedeninizi iyi tanıyın

Öncelikle fazla kilolarınız olsa bile, her zaman güne pozitif ve enerjik kalkın. Kilolarınızdan kurtulmak adına kendinizi her zaman motive edin. Vücudunuzda fazlalıklarınızın en çok hangi bölgelerde olduğunu tespit ederek, kıyafet tercihlerinizi o bölgeleri daha çok kapatan modellere göre yapın. Fazlalıklarınızı daha çok ortaya çıkartacak, dar kıyafetlerden her zaman uzak durun. Bunun tam tersine çok bol ve salaş modelleri de kullanmayın. Bedeninizle uyumlu hatlarınızı belli etmeyecek rahat kıyafetleri tercih etmelisiniz.

Alia Siyah Büyük Beden Elbiseler

Alia İncili Elbise
Alia Elbise

Açık renklerden uzak durarak, koyu renkleri tercih edin

Mevsim sonbahar, herkesin daha çok tercih ettiği koyu renkleri sizler de öncelikli renk tercihlerinizde kullanın. Özellikle siyah renk fazla kiloları olan hanımların ilk tercih edeceği renkler arasında gelmektedir.

Siyah bol dökümlü bir elbiseyi tercih ederken, renkli bir eşarp ya da aksesuarları kombin yapabilirsiniz. Ayrıca büyük model çanta ve aksesuarlar da kombinlerinizde öncelikli tercih edeceğiniz parçalar arasında olmalı. Açık renkler fazla kiloları olan hanımların asla tercih etmeyeceği tonlardır. Eğer açık tonları tercih ediyorsanız, uzun bir tunik modelinde tercih ederek üzerini şık siyah ya da koyu renkli bir yelekle kombinleyebilirsiniz.

Nasıl Zayıf Görünürüm

Yatay çizgiler yerine dikey çizgileri tercih edin

Kıyafetlerinizde çizgili modelleri kullanmak istiyorsanız, asla yatay çizgili modelleri tercih etmeyin. Böyle bir tercih çok yanlış olabileceği gibi, sizi olduğunuzdan daha da kilolu gösterecektir. Bunun tam tersine dikey çizgili modeller sizi olduğunuzdan daha zayıf göstereceği gibi bununla birlikte boyunuzu da olduğundan daha uzun gösterecektir.

Alia Siyah Büyük Beden Elbiseler ve Topuklu Ayakkabı

Ayakkabı tercihinizde topuklu modellere yer verin

Daha zayıf görünmek için kıyafet tercihleriniz ne kadar önemliyse, ayakkabı tercihleriniz de en az kıyafetleriniz kadar önemlidir. Düztabanlı ayakkabılar yerine, daha yüksek topuklu modelleri seçmenizi tavsiye ediyoruz. Bu modeller sizi uzun göstererek kilolarınızı da kamufle edecektir. Topuklu ayakkabıları eğer giyemiyorsanız, platform topuk ya da dolgu tabanlı modelleri de tercih edebilirsiniz.

Olduğundan Zayıf Gösteren Kıyafetler

Renk blokları ile tasarlanan modellerle bedeninizi bölün

Koyu renk tonları ile tasarlanan iki parçalı modelleri tercih edebilirsiniz. Böyle bir tasarım tek bir görüntü vermeyerek dikkati iki taraflı olarak dağıtacaktır. Fazla kilolarınız iki renkli modellerle geri planda kalacaktır. Bununla birlikte daha uzun görünmenizi de sağlayacaktır.

Alia Keten Tunik ve Keten Takım

Alia Keten Tunik
Alia Keten Takım

Doğru kumaş tercihi yapın

Moda alışverişlerinizde bedeninizle uyumlu doğru kıyafetleri tercih ederken, kumaş kalitesine de dikkat edin. Çok kalın ve kaba duruşlu kumaş tercihlerinden uzak kalarak daha dökümlü, kaygan ve bedeninize yapışmayan kumaşları kıyafetlerinizde tercih edin.

Zayıf Gösteren Kıyafetler

Ceket tercihlerinizde blazer modelleri seçin

Çalışan hanımlar için ceketler her zaman önemli kıyafetler tercihleri arasında yer alır. Uzun eteklerinizin üzerine, tercihiniz ceketlerden yana ise tek düğmeli ve hafif bele oturan modelleri tercih etmelisiniz. Eğer basen bölgenizde fazlalığınız varsa blazer ceket modelini daha uzun olarak seçebilirsiniz. Üniformatik çift düğme ceketler, peplum detaylı modeller fazla kilolu hanımlar için tercih etmeyeceği modeller arasında yer alıyor.

Zayıf Gösteren Kıyafet Modelleri Tesettür

Yeleklerle fazla kilolarınızı saklayabilirsiniz

Fazla kilolarınızı en iyi kamufle etmenizin bir yolu da, uzun yelek modelleridir. Sezon trendi olan yelek modellerini tercih edebilirsiniz. Dökümlü olan yelek modelleri hatlarınızı gizleyerek ve kapatarak fazla kilolarınızı ortaya çıkartmayacaktır.

Fotoğraflar: Merve Dağlı

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir