Çok Yönlülüğü İle Favorimiz Olan Sonbaharın 4 Çekirdek Tonu

Çok Yönlülüğü İle Favorimiz Olan Sonbaharın 4 Çekirdek Tonu

Betül Gedik'ten 2021 Sonbahar Renk Trendleriyle Tesettür Kombinler

Çok yönlülüğü ile pratik kombinler vadeden 4 çekirdek tonu ile tanıştıralım. Zarif Hindistan cevizi kremasından asil griye, modası asla geçmeyecek soya fasulyesinden büyüleyici zeytin dalına… Soğukkanlılıklarıyla çekim alanını genişleten baş rollerimiz, mevsimi aydınlatırken huzuru çağırıyor; eforsuz birlikteliklere kucak açarken şıklığı da peşi sıra getiriyor. Gelin lafı çok uzatmadan o isimlerden tek tek bahsedelim.

Hindistan Cevizi Kreması (Coconut Cream) - Bevza Gömlek-Pantolon

Hindistan Cevizi Kreması – Coconut Cream

Pantone’un çekirdek renk tonlarından ilki Hindistan Cevizi Kreması (Coconut Cream). Bu renge şöyle bir baktığınızda, ‘beyaz mı yoksa krem mi’ olduğunu anlamak zor. Hatta hafiften pembe alt tona da sahip. Bevza, Burberry, Elie Saab ve Adeam gibi birçok dünya markasının yeni sezon koleksiyonlarında yer bulduğu bu şahane renk, zengin duruşuyla mevsimin en popüleri. Ve tabii ki, çekirdek ton olmasından dolayı da diğer tüm popüler tonlarla kusursuz bir uyum sağladığını söylememize gerek var mı?

Nihai Gri (Ultimate Gray) - Tove Atkı Detaylı Yün Kaban

Nihai Gri – Ultimate Gray

Çekirdek tonlarından bir diğeri, Nihai Gri (Ultimate Gray). Güveni ve soğukkanlılığı temsil eden rengimiz, moda haftalarının en popüler isimlerinden biriydi. Trikolardan paltolara kadar tüm sıcak dokularda, satenlerden metaliklere kadar tüm parlak parçalarda kendini gösterdi. 2021’de sarı ile birlikte yılın rengi seçilen nihai gri, çekirdek ton olmasının avantajıyla geleceğe de yatırımlık bir trend.

Soya Fasulyesi (Soybean) - Tory Burch Elbise

Soya Fasulyesi – Soybean

Asla modası geçmeyecek klasik renklerden biri de Soya Fasulyesi (Soybean). Hafif ve uyumlu bir sarı bej rengi olan soya, en basit şekilde her şeyle karışabiliyor. Herhangi bir kıyafeti oldukça da lüks gösteren bu renk Stella McCartney, Tory Burch ve Emilia Wickstead birçok dünya markasının da koleksiyonunda yer alıyor. Koyu kahveler, kızıl tonlar ve organik yeşillerle de harika uyum yakalıyor.

Zeytin Dalı (Olive Branch) -  Emilia Wickstead Etek-Gömlek

Zeytin Dalı – Olive Branch

Pantone’un çekirdek renkleri arasında en büyüleyici tonu Zeytin Dalı (Olive Branch). Büyümeyi ve barışı simgeleyen bu yeşil, çok yönlülüğüyle göreni çekim alanına dahil ediyor. Takım parçaları şıklaştıran, gömlekleri ışıldatan, deriyi sakinleştiren zeytin dalı, Alberta Ferretti, Tod’s gibi dünya markalarının da 2021/22 sonbahar – kış koleksiyonlarında boy gösterdi. Kahve tonlarıyla mükemmel birliktelik yakalayan rengimiz, zaman zaman kızıllara ve yine kendi doğallığındaki yeşillere zeytin dalı uzatıyor.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir