Çocukların Eğlenirken Öğrendiği ‘Çocukça Bir Festival’

Çocukların Eğlenirken Öğrendiği ‘Çocukça Bir Festival’

Çocuklar İçin Seramik Boyama

Çocukların sanatsal alanlardaki yeteneklerinin gelişmesine olanak sağlayan aktivitelerde uzman olan Wapiyon tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek Çocukça Bir Festival, 11-12 Mayıs’ta Kemer Country Club’da çocuklarla buluşmaya hazırlanıyor.

Yaz tatili öncesi çocukların doğanın içinde eğlencenin sınırlarını aşacağı festivalin programında ise her yaştan çocuğa hitap eden birbirinden farklı etkinlikler yer alıyor.

Çocuklar İçin Ebru Atölyeleri

Çocukları sanatla buluşturan, “Eğlenirken Öğreten Atölyeler”

Festivalin programında en dikkat çeken “Eğlenirken Öğreten Atölyeler”de alanlarında uzman eğitmenler eşliğinde çocukların çoraptan kukla yapmayı, ünlü ressamların eserlerini kendileri yeniden yorumlamayı, kendi slimelarını üretebilecekleri, ebru sanatını deneyimleyebilecekleri, kendi çömleklerini yaratabilecekleri fiziksel ve zihinsel gelişimini destekleyecek birçok atölye yer alacak.

Çocuklar İçin Spor Aktiviteleri

Enerjimi Atıyorum!

Festivalin etkinlik programında yer alan “Enerjimi Atıyorum” alanında çocuklar koşudan tırmanışa birçok zorlu aşamanın yer aldığı Çılgın Macera Parkuru etkinliğinde tüm gün enerjilerini atarken ve çuval yarışı gibi birçok ödüllü yarışmayla aileleriyle katılabilecekleri birlikte katılarak keyifli vakit geçirebilecekler.

Çocuklar İçin Toprak Sanatı

Güveni tecrübe ettirmeyi hedefliyor

İstanbul’da doğa içinde gerçekleşecek festivalde ebeveynler ekstremi, çocuklarsa konforu ve güveni tecrübe edecekler. Hem ebeveyn hem de çocuk için alışılagelmiş çocuk ile korumacı ebeveyn ilişkisine, birbirleri tarafından bakma fırsatı yaratmayı amaçlayan etkinlikte katılımcılar empati kurma yetilerini de deneyimletmiş olacak.

Çocuklar İçin Gösteriler

Festival sahnesinde “Seyirlik Gösteriler”

Çocuklar Küçük Prens’in hikayesini usta oyunculardan dinlerken Serdar Başkan ile Bilim ve Doruk Ülgen ile Sihir Şovları’na tanıklık edecekler.

Festival, Tanısan Seversin Derneği ile sosyal sorumluluk projesini birlikte yürütüyor. Tanısan Seversin Derneği festivalde çocuklardaki hayvan sevgisini arttırmak üzere etkinlik düzenlerken Cerebral Palsy ve Down Sendromlu çocuklara özel atölyeler gerçekleştirecek.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir