Çocuklara En Güzel Karne Hediyesi “Uzay Kampı”

Çocuklara En Güzel Karne Hediyesi “Uzay Kampı”

Çocuklara Karne Hediyesi Uzay Kampı

Uzaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasın!

Türkiye’de sadece İzmir’de bulunan uzay kampında, yarıyıl tatiline özel programlar hazırlanıyor. 7-15 yaş grubundan öğrenciler için oluşturulan farklı aktivitelerle hem eğlence hem de eğitim bir arada sunuluyor.

Uzay Kampı Türkiye‘de robot aktiviteli program seçenekleriyle sunulan beş günlük “Uzay Yolcuları Programları” ve iki gün süren “Yıldızlar ve Gezegenler Macerası” ile uygulamalı uzay bilimleri eğitimi veriliyor.

Öğrencilere eğitimlerde uzayda yemek yeme, uyuma, gündelik ihtiyaçların karşılama gibi konuların yanı sıra uzay kıyafetleri giyinerek simülatör yardımıyla Ay’da yürüyüş ve Mars’ı araçla gezme şansı veriliyor. Ayrıca mekik komutanı, pilot, uçuş yöneticisi gibi gerçek uzay mekiği görevlerinde yer alan pozisyonlara yerleştirilerek uzay uçuşu görevi eğitimi alan öğrenciler bir saatlik sanal uzay uçuşu yapma imkanı buluyor.

Müfredata bu yıl eklenen Sihirli Küre, Mars Gezgini, dijital yıldızevinde astronomi eğitimi gibi yepyeni eğitim araçlarının da kullanılacağı programlar, okulların kapanmasının hemen ardından, 26 Ocak’ta başlayacak ve 7 Şubat’a kadar devam edecek. Öğrenciler yarıyıl tatilinde düzenlenecek programlarda Mars keşfi aracıyla sanal Mars gezisi yapacaklar.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir