Çocuklara Bilimi Sevdirmenin Yolları

Çocuklara Bilimi Sevdirmenin Yolları

Çocuklara Bilimi Sevdirmenin Yolları

“Bilge çocukların dergisi” sloganını taşıyan Bilge Çocuk dergisinin Aralık sayısı çıktı. Bilge Çocuk, bu sayısında da çocuklara bilimi sevdirmek, el becerilerini geliştirmek, soru sorma ve araştırma yapma isteği uyandırma ilkesiyle yoluna devam ediyor.

Derginin aralık sayısında, havaların soğumasıyla birlikte kışın gelişi, ilk karın yağması konusu işleniyor. Heyecanla karın yağmasını bekleyen Deva’nın ailesinin kış hatıraları ve kar maceraları çocuklara sunuluyor.

Niğbolu Zaferi adlı çizgi hikâye, güçlü ve etkileyici çizgileriyle Niğbolu Zaferinin perde arkasını okuyucusuna aktarıyor.

Çocuklara Bilimi Sevdirmenin Yolları

Dergide hayvanlar aleminin aslana benzer güçlü kuvvetli kangal köpeği, bitkiler aleminde kestane, başlarından geçen olaylarla hem güldüren hem düşündüren sınıfın afacanları, zekamıza kas yaptıracak sorular, evde yapabileceğiniz icatlar ve ilginç çalışmalar ve doğa takvimi yer alıyor.

Dergide okurları yazmaya ve çizmeye davet eden pek çok çağrı var. Dergide yer almak isteyen okurlar çalışmalarını iletisim@bilgecocuk.com adresine gönderebilirler. Bilge Çocuk dergisi hakkında daha çok bilgi edinmek ve abone olmak isteyenler bilgecocukdergi.com adresini ziyaret edebilir.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *