Çocuklar ve Yetişkinlere Yönelik Bahar Etkinlikleri

Çocuklar ve Yetişkinlere Yönelik Bahar Etkinlikleri

Çocuklar ve Yetişkinlere Yönelik Bahar Etkinlikleri

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, baharı bir güne sığdırıyor!

Ziyarete açıldığı 2002 yılından bu yana; Picasso, Rodin, Dali, Rembrandt, Monet, Anish Kapoor, Joan Miró gibi dünyaca ünlü birçok sanatçının sergisine ev sahipliği yapan Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, 15. yılı için baharı bir güne sığdırıyor. Uluslararası sergilerinin yanı sıra; çocuklar ve yetişkinlere yönelik eğitim programları, konser, seminer ve konferanslarla ziyaretçilerine çok yönlü bir müzecilik ortamı sunan SSM, 15. yılı şerefine 13 Mayıs Cumartesi için özel bir program hazırladı.

SSM’nin, geniş bitki çeşitliliğine sahip bahçesinin farklı noktalarında devam edecek programda, gün Cihangir Yoga eğitmenleri yönetimindeki “Müzede Yoga” dersiyle karşılanacak. Müzenin açılış saati 10.00’dan sonra ise katılımcılar, sokak performanslarıyla tanınan Uninvited Jazz Band’in gün içinde farklı saatlerde seslendirecekleri swing ve blues parçalarıyla programı açacak. Program kapsamında gün boyu sürecek bir başka etkinlik ise, 6-12 yaş arası çocukların katılabileceği “Çocuk Atölyeleri” olacak.

Çocuklar ve Yetişkinlere Yönelik Bahar Etkinlikleri

SSM 15. yılını, 13 Mayıs Cumartesi günü sanatseverlerle kutluyor.

Galeri ve Atlı Köşk’teki etkinliklerin de yer aldığı program kapsamında dileyen ziyaretçiler, “Feyhaman Duran. İki Dünya Arasında” sergisini uzman rehberler eşliğinde gezebilecek. Sabancı Ailesi’nin yıllar boyu yaşadığı Atlı Köşk’ün bir “ev-müze” olarak ev sahipliği yaptığı koleksiyonlar, SSM koleksiyon yöneticileri Ayşe Aldemir Kilercik ve Hüma Arslaner ile konservatör Nurçin Kural Özgörüş’ün rehberliğindeki “Koleksiyon Buluşmaları”nda anlatılacak.

Ziyaretçiler güne, Bora Çeliker Blues Band’in, 1940’lardan günümüze blues ve benzeri müziklerden örneklerin yanı sıra funk ve rock ‘n’ roll klasiklerini seslendireceği konseriyle devam edecek. SSM’nin 15 yılda İstanbul kültür ve sanat hayatında edindiği yerin, online kültür sanat gazetesi Sanatatak’ın kurucusu, gazeteci ve sanat eleştirmeni Ayşegül Sönmez, Doğan Kitap Yayın Direktörü Cem Erciyes ve Hürriyet Kitap Sanat Eki Yayın Yönetmeni İhsan Yılmaz tarafından ele alınacağı keyifli söyleşi de SSM’nin bahçesinde ayrılan özel alanda gerçekleştirilecek.

Ziyaretçileriyle beraber 15. yılı için dolu dolu bir program hazırlayan SSM, büyülü Boğaz manzarasını Latin ritimleriyle buluşturacak olan “Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars” konseriyle günü tamamlayacak.

Tüm etkinliklere katılım müze biletiyle ücretsizdir.

Çocuklar ve Yetişkinlere Yönelik Bahar Etkinlikleri

Program:

  • 10:00 – 17:00 Çocuk Atölyeleri
  • 10:00 / 11:00 / 14:00 / 16:00 Uninvited Jazz Band
  • 11:00 / 13:00 / 15:00 Sergi Turu
  • 12:30 – 13:30 / 15:00 – 16:00 Bora Çeliker ile Blues
  • 13:30 – 14:30 Koleksiyon Buluşmaları
  • 16:30 – 18:00 Ayşegül Sönmez, Cem Erciyes ve İhsan Yılmaz ile SSM’nin 15 Yılı Üzerine Söyleşi
  • 19:30 – 21:00 Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir