Çocuklar Toplu Namaza Başlama Törenine Davetlisiniz!

Çocuklar Toplu Namaza Başlama Törenine Davetlisiniz!

Çocuklar Toplu Namaza Başlama Törenine Davetlisiniz!

Haydi Çocuklar Namaza!

1-7 Ekim tarihlerinde Camiler ve Din Görevlileri Haftası sebebiyle dikkat çekici bir kampanyayla bu hafta değerlendiriliyor. Tüm Din Hizmetleri Derneği, 6 Ekim Pazar günü çocuklar ve aileleri Fatih Camii’nde öğle namazına davet ediyor.

Bu organizasyon, Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in,

“Çocuklarınız yedi yaşına gelince namazı emredin”

hadisinden ve Osmanlı döneminde ki namaza başlama törenlerinden esinlenerek düzenlendi. Zira Osmanlı döneminde toplu sünnet merasimleri gibi çocuklara güzel elbiseler giydirilip hediyeler verilerek namaza başlaması teşvik ediliyordu. Bu güzel geleneği yaşatmak, çocukları namaza teşvik etmek için 6-12 yaş arasındaki erkek ve kız çocuklarını 6 Ekim Pazar günü öğle namazından önce Fatih Camii avlusunda kayıt ettirebilirsiniz. Erkek çocukların beyaz gömlek ve beyaz takke, kız çocukların da beyaz başörtüsüyle gelmelerini tavsiye eden Tüm Din Hizmetleri Derneği bu organizasyonun Türkiye’nin genelinde yapılması için çalışmalar yapıyor.

Yine çocukların okuyacağı Kur’an-ı Kerim, dua ve ilahilerle çocuklar namaza başlayacak, ikram ve hediyelerle ödüllendirecek. Fatih Camii’ndeki programdan sonra çocuklara ve ailelere ikramda bulunacak. Çocuklar, başta kur’ayla belirlenecek altın ve sürpriz hediyelerle daha sonra kitap, seccade, oyuncak, balon, çikolata, gibi birçok hediyelerle adeta bayram yaşayacaklar. Hacivat-Karagöz, Nasreddin Hoca ve Keloğlan tiplemeleri gösteriler sunacak.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir