Çizgini Çek, Stilini Belirle!

Çizgini Çek, Stilini Belirle!

Çizgi Modası 2016 Yaz Trendleri

Yükselişini durduramadığımız çizgi modası 2016 yazında da tahtını kimseye bırakmıyor. Üstelik sadece kıyafetlerde de değil, aksesuarlarda, çantalarda ve hatta ayakkabılarda! Tabii bir de eşarplarda!

Aslında her sene trend oluyor diyoruz fakat çizgi zamansız parçalardan biri… Zamansız olmasının verdiği rahatlık ile tasarımcılar olaya el atıyor ve çizgileri hayatımızın merkezine yerleştiriyor. Hayatımızın değil de gardırobumuzun diyelim. Enine boyuna çizgiler gardırobumuzu süslerken gelin hep birlikte farklı şekillerde nasıl kombinleyeceğimize bakalım.

Çizgi Modası 2016 Yaz Trendleri

Çizgili Parçalar Nasıl Kombinlenir?

Öncelikle kimler enine kimler boyuna, kimler hem enine hem boyuna çizgi giyebilir bunu konuşalım. Fazla kilosu olduğunu düşünenler boyuna, bir tık daha kilolu görünmek isteyenler enine, “ben kilomu hiç dert etmem sağlığımın olması yeterli” diyenler de hem enine hem boyuna çizgi giyebilir. Tabii bu tarz çizgili kıyafetleri giyen birine bakmak beynimizde küçük oyunlar oluşturarak hipnoz etkisi oluşturacağını da unutmamak gerekir. Bu yüzden çizgileri akıllıca kullanarak boyunuzu uzatabilir, olmak istediğiniz gibi görünebilirsiniz.

Çizgi Modası 2016 Yaz Trendleri

Kar yağarken kısa kollu kıyafetlerle dışarı çıkmak ne kadar yanlışsa enine çizgili bir pantolon giymek de o kadar yanlıştır. Boyunuz ister uzun ister kısa olsun, enine çizgili pantolon giymek otomatik olarak bacaklarınızı ve kalçalarınızı geniş ve tek boyut gösterir. En ideal çizgili gömlek/bluz ise; kolları ve beden kısmı boyuna omuz şeridi enine olanlardır. Bu sayede üst bedeniniz olduğundan narin, omuzlarınız da geniş görünecektir.

Çizgi Modası 2016 Yaz Trendleri

Parisian (Parizyen) stilinin de bir parçası olan yatay çizgili kıyafetler (Breton desen) Coco Chanel’in Fransız hatta dünya kadınına en büyük mirası. Onun giymesiyle dünyaya dalgalar halinde yayılan breton desenine biz aşığız. Breton desenle oldukça sade ama bir o kadar da şık ve iddialı kombinlere imza atabilirsiniz.

Çizgili Tesettür Kombin 2016

Kırmızı-beyaz, lacivert-beyaz, siyah-beyaz çizgilere sahip bir parça mutlaka dolabınızda yer almalı. İsterseniz spor ayakkabıyla, isterseniz topukluyla günün her saatinde her yere rahatça uyum sağlayabilirsiniz.

Yazı: Munise Boz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir